Привет, друг!!!

 • Если что-то не получается
 • Алексей (Skype)
 • katafalk555
 • Помощь по форуму
 • 473868046 Женя
 • Общие вопросы
 • Татьяна (QIP)
 • User ID: tarantinka3
загрузка...

Гаррі Поттер (серія романів)(7книг) / Harry Potter (series of novels) (2002-2008)

КнигиСкачать: Гаррі Поттер (серія романів)(7книг) / Harry Potter (series of novels) (2002-2008)

Проверен
Рейтинг0
              
Обложка
Гаррі Поттер (серія романів)(7книг) / Harry Potter (series of novels) (2002-2008)
Описание
Информация о книге
Название: Гаррі Поттер (серія романів)
Оригинальное название: Harry Potter (series of novels)
Жанр: фантастика
Автор: Джоан Ролінґ (Joanne Rowling)
Издатель: Україна А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, видавець — Малкович Іван
Страна: Велика Британія
Год: 2002-2008
Язык: Українська
Страниц: >1000
Формат файла: rtf + doc

Описание: «Гаррі Поттер» — серія з семи фантастичних романів, гепталогія («семикнижжя») англійської письменниці Джоан Ролінґ. В книгах розповідається про пригоди юного чарівника Гаррі Поттера, цей персонаж і дав назву серії. Історія описує події у Школі Магії і Чарів Гоґвортс, де його кращими друзями Гаррі Поттера є чарівники Рон Візлі і Герміона Грейнджер. Його найбільш цікавою особистою прикметою є шрам у вигляді блискавки на чолі, який з'явився, коли Темний Лорд Волдеморт спробував вбити Гаррі ще малям, застосувавши закляття смерті Авада Кедавра. Волдеморт також, крім багатьох непокірних, вбив батьків Гаррі і зруйнував їхній будинок 31 жовтня 1981 року. Гаррі є знаменитим на увесь чаклунський світ через те, що він був єдиною особою, яка вижила після Авада Кедавра і цим викликала крах Лорда Волдеморта.
Список книг:
Гаррі Поттер і філософський камінь:
http://img.pslan.com/uploads/9bfdbc5c869472e7c5626136f7c04d34.jpg
Початок:
На початку роману світ чарівників святкує поразку Лорда Волдеморта, могутнього і жорстокого злого чарівника. Вбивши Лілі та Джеймса Поттерів, Волдеморт намагається покінчити з їхнім однорічним сином Гаррі, але закляття обертається проти нього самого, знищивши його тіло і залишивши шрам у формі блискавки на чолі дитини. Професори Албус Дамблдор і Мінерва Макґонеґел, а також лісничий Рубеус Геґрід залишають Гаррі коло дверей будинку його родичів-маглів. Тітка Гаррі Петунія Дурслі доводиться сестрою Лілі Поттер, хоча вона ніколи не почувала симпатії до чарівниці. Дурсі вирішують приховати від Гаррі правду про його батьків, переконавши його, що ті загинули в автокатастрофі. Протягом всього дитинства вони поводяться з ним украй неласкаво, водночас приділяючи надмірну увагу своєму синові Дадлі.
За кілька днів до свого 11-го дня народження Гаррі отримує загадкового листа, адресованого йому особисто. Прочитавши листа, розлючений дядько Вернон спалює його, не давши Гаррі навіть глянути. Втім, протягом наступних днів надходять нові листи у незліченній кількості. Рятуючись від химерної кореспонденції, Дурслі разом із Гаррі переховуються в хатинці на маленькому острові в океані. У ніч перед днем народження Гаррі до хатини вдирається Геґрід. Нейтралізувавши Дурслі, він дає Гарі змогу нарешті прочитати листа, який виявляється запрошенням вступити до «Школи Магії і Чарів Гоґвортс». Наступного ранку Гаррі з Геґрідом вирушають у Лондон, де крізь чарівний паб «Дірявий казан» потрапляють на Алею Діаґон з метою купити необхідні для навчання речі за гроші, залишені Гаррі у спадок померлими батьками. Уперше потрапивши до світу чарівників, Гаррі з подивом дізнається, що є відомою особою (через перемогу над Волдемортом) і знайомиться з гоґвортським викладачем захисту від темних мистецтв професором Квірелом. Місяць потому на Гоґвортському екпресі, який вирушає з «платформи № 9¾» на вокзалі Кінґс Кросс, Гаррі вирушає до школи. У потязі він знайомиться зі своїми майбутніми друзями Роном Візлі, забудькуватим і незграбним Невілом Лонґботтомом і здібною юною чарівницею з маґлівської родини Герміоною Ґрейнджер.
Вступ до Гоґвортсу:

Після прибуття Сортувальний Капелюх призначає Гаррі, Рона, Герміону і Невіла у Ґрифіндор — один із чотирьох гоґвортських гуртожитків. Драко Мелфой, пихатий і зухвалий антагоніст Гаррі, отримує призначення в інший гуртожиток — Слизерин. У кінці першого тижня Гаррі та Рон дізнаються, що банк чарівників Ґрінґотс було пограбовано, зокрема грабіжники відвідали той самий сейф, у якому перед тим побували Гаррі з Геґрідом. Згодом Гаррі відкриває в собі талант до літання на мітлі та вступає в якості ловця до ґрифіндорської команди з квідичу.
Одного пізнього вечора Гаррі, Рон, Герміона і Невіл випадково потрапляють до забороненого для відвідування учнями коридору, де бачать велетенського триголового пса, якого Геґрід називає Флафі. Пес охороняє люк, що веде донизу. У вечір Геловіну професор Квірел оголошує всім, що у підвалі замку вирвався на волю троль. Тимчасом як усіх студентів розводять по гуртожитках, Рон і Гаррі, згадавши, що ображена Роном Герміона ховається у дівочому туалеті й не знає про троля, поспішають на допомогу. Вступивши в бійку з тролем, хлопці рятують Герміону. Згодом, коли професорка Макґонеґел вимагає пояснень, чому вони не повернулися до свого гуртожитку, Герміона бере провину на себе, внаслідок чого всі троє стають найкращими друзями.
Підозри:

Під час першого матчу з квідичу мітла Гаррі виявляється зачарованою і мало не скидає його на землю з великої висоти. Запідозривши в цьому професора Снейпа, який від самого початку ставився до Гаррі упереджено, Герміона за допомогою чарів підпалює його мантію (водночас випадково збивши з ніг професора Квірела). Гаррі вдається впоратися з мітлою і впіймати золотого снича, вигравши матч.
На Різдво Гаррі отримує від невідомого адресанта подарунок — плащ-невидимку, що колись належав його батькові. З його допомогою, Гаррі пробирається у заборонену для учнів секцію бібліотеки, щоби знайти інформацію про чарівника на ім'я Ніколас Фламель, якого згадував Геґрід, розповідаючи про Флафі. Згодом, ховаючись від сторожа Філча, Гаррі потрапляє до кімнати, де знаходиться чарівне Дзеркало Яцрес, в якому він бачить своїх батьків живими. Пізніше, прийшовши до дзеркала разом із Роном, він з'ясовує, що дзеркало показує кожному індивідуальні образи. Дамблдор, знайшовши Гаррі в кімнаті, пояснює, що дзеркало показує найглибші бажання серця, і наказує перенести його в інше, недоступне приміщення. Зрештою, Гаррі дізнається, що Ніколас Фламель є винахідником філософського каменя, з якого можна приготувати еліксир безсмертя.
Гаррі стає свідком того, як Снейп намагається вивідати в Квірела спосіб пройти повз Флафі, проте Квірел наполягає на тому, що нічого не знає. Гаррі, Рон і Герміона доходять висновку, що Снейп намагається викрасти філософський камінь з метою відновити могутність Волдеморта, хоча Геґрід рішуче заперечує це. Відвідуючи Геґріда, трійця дізнається, що той тримає в себе яйце дракона, з якого незабаром має вилупитися маля. Згодом на світ з'являється «норвезький хребтоспин», якого Геґрід нарікає Норбертом. Друзі занепокоєні, адже вирощування драконів є забороненим для чарівників. Їм вдається переконати Геґріда відправити Норберта до Румунії, де старший брат Рона Чарлі займається дослідженням драконів.
За порушення правил шкільного режиму Гаррі, Герміоні і Рону, а також Драко, який доніс на них, призначають покарання, що полягає у допомозі Геґріду в догляді за магічними тваринами в Забороненому Лісі. Гаррі помічає загадкову постать у каптурі, що п'є кров у пораненого єдинорога, і відчуває при цьому біль у шрамі на чолі. Кентавр Фіренце розповідає Гаррі, що вбивство єдинорога є жахливим злочином і що пиття його крові рятує життя навіть у найбезнадійніших випадках, хоча й накладає вічне прокляття.
Філософський камінь:

Гаррі, Рон і Герміона дізнаються, що Геґрід отримав яйце дракона від незнайомця в каптурі, повідомивши йому, як пройти повз Флафі, і розуміють, що викрадення філософського каменя є неминучим. Учні розповідають про це професорці Макґонеґел, але та запевняє їх, що камінь у цілковитій безпеці. Також вона повідомляє їм, що директор Гоґвортса професор Дамблдор щойно вирушив з важливим завданням до Міністерства магії. Впевнені в тому, що виклик Дамблдора є фальшивим, трійця вирішує завадити Снейпу в крадіжці каменя. Намагаючись дістатися каменя першими, вони проходять низку складних магічних випробувань і пасток, подолати які їм допомагає талант і розум Герміони, а також майстерність Рона в шахах. Гаррі дістається кінцевої мети сам-один. У кімнаті він стикається з професором Квірелом і з'ясовує, що саме він, а не Снейп, мав намір викрасти камінь, тоді як Снейп весь час захищав його. Останнім випробуванням є Дзеркало Яцрес, глянувши в яке, Гаррі виявляє філософський камінь у своїй кишені. Аж тут він стикається з Лордом Волдемортом, який заволодів тілом і волею Квірела і з'являється у вигляді жахливого обличчя на його потилиці. Волдеморт повідомляє Гаррі, що його мати загинула, захищаючи його. За наказом Волдеморта Квірел намагається вбити Гаррі, але не може, оскільки, торкаючись його, відчуває нестерпний біль. Дамблдор вчасно з'являється і рятує Гаррі. Волдеморт полишає тіло Квірела, який вмирає.
Наслідки:

Дамблдор підтверджує, що Лілі Поттер загинула, захищаючи свого сина. Її чиста жертовна любов наділила Гаррі магічною здібністю, внаслідок якої Волдеморт не може торкнутися до нього, не відчуваючи страшного болю. Дамблдор також повідомляє, що філософський камінь буде знищено, аби Волдеморт не спробував знову ним заволодіти. На питання Гаррі, чому Волдеморт прагнув вбити його у віці немовляти, Дамблдор обіцяє відповісти, коли Гаррі стане старшим.
На урочистому бенкеті, де підбиваються підсумки навчального року, Дамблдор оголошує про додаткові очки, які заробили для свого гуртожитку Гаррі, Рон, Герміона і Невіл, що дає Ґрифіндору змогу отримати Кубок Гоґвортса.
Гаррі Поттер і Таємна кімната:
http://img.pslan.com/uploads/e158f189e68437f322fc5de4ed2bb9f8.jpg

Незвичайне літо:

Гаррі перебуває на літніх канікулах вдома у Дурслів (які відібрали в нього і заховали всі його підручники з магії, мітлу та чарівну паличку). Хлопець засмучений тим, що за кілька місяців не отримав жодного листа від друзів: Рона та Герміони. У день 12-річчя його відвідує ельф-домовик на ім'я Добі, який попереджає про смертельну небезпеку, на яку може наразитися Гаррі у випадку повернення до Гоґвортсу. Гаррі, втім, не звертає уваги на ці попередження. Добі також зізнається, що перехоплював усю кореспонденцію на ім'я Гаррі. Нарешті, Добі вдається до чарів і знищує торт, що його тітка Петунія приготувала для вечері, на якій присутній важливий потенційний клієнт дядька Вернона із дружиною, після чого домовик зникає. Гаррі отримує з Міністерства магії попередження щодо незаконного використання чарів. Дізнавшись, що йому заборонено чаклувати за межами школи, Дурслі, яких йому до того вдавалося тримати під контролем, замикають його в кімнаті й навіть встановлюють на вікні ґрати. Кілька днів потому Фред, Джордж і Рон Візлі прибувають до будинку Дурслів на зачарованому авто, що належить їхньому батькові, й рятують Гаррі. Чудово провівши останній місяць літа в «Барлозі» — домі родини Візлі, Гаррі разом з усіма вирушає на вокзал Кінґс Кросс, щоб сісти на Гоґвортський експрес. Раптово з'ясовується, що Гаррі з Роном не можуть потрапити на платформу № 9¾, пройшовши крізь стіну між 9-ю і 10-ю платформами. У відчаї вони вирішують дістатися Гоґвортса на летючому авто. Поїздка завершується зіткненням машини з Войовничою Вербою на гоґвортському подвір'ї. В результаті аварії ламається чарівна паличка Рона, а машина, викидає хлопців та їхній багаж назовні та зникає в Забороненому лісі.
Спадкоємець Слизерина:

Невдовзі після початку нового навчального року, Гаррі опиняється в центрі уваги трьох осіб: нового викладача захисту від темних мистецтв професора Ґілдероя Локарта (автора численних популярних книжок), першокласника Коліна Кріві (який постійно фотографує Гаррі та вимагає в нього автограф) і сестри Рона першокласниці Джіні Візлі. Невдовзі розносяться вісті про те, що Таємну кімнату Гоґвортса було відчинено і на волю випущено чудовисько, яке ховалося в ній. Згідно з легендою, цю кімнату збудував один із засновників Гоґвортса Салазар Слизерин. Відчинити її може тільки його спадкоємець, який очистить школу від «бруднокровців» — чарівників, народжених маґлами. Багато учнів підозрюють Гаррі, в тому, що він є спадкоємцем Слизерина, зокрема, коли з'ясовується, що він володіє парселмовою (мовою змій) — рідкісним даром, який мав Салазар Слизерин (і який Гаррі отримав від Волдеморта під час невдалої спроби вбивства). Тим часом кішку шкільного сторожа Філча і двох учнів — Коліна Кріві та Джастіна Фінч-Флетчлі — а також привида Майже-Безголового Ніка знаходять у стані магічного паралічу, імовірно внаслідок нападу чудовиська з Таємної кімнати. До того ж під час матчу з квідичу Гаррі зазнає травми й згодом дізнається, що нещасний випадок був спричинений Добі, який і далі прагне, щоб Гаррі залишив школу (він також зачарував стіну на вокзалі, через що Гаррі з Роном не змогли потрапити на платформу). Гаррі, Рон і Герміона намагаються з'ясувати, хто насправді є спадкоємцем Слизерина. Використовуючи багатозільну настійку, зварену Герміоною, Рон і Гаррі набувають зовнішнього вигляду слизеринців Креба і Ґойла — друзів Драко Мелфоя — і намагаються вивідати в нього, чи не є він Спадкоємцем. Виявляється, що Драко не знає, хто є спадкоємцем, проте хлопцям вдається дізнатися важливі подробиці про Таємну кімнату. Згодом Гаррі знаходить порожній щоденник, який належав учневі на ім'я Том Редл, що вчився у Гоґвортсі 40 років тому.
Таємна кімната:

Невдовзі від нападу загадкового чудовиська «скам'яніння» зазнають іще двоє: Герміона і Пенелопа Клірвотер. Заходи внутрішньої безпеки у Гоґвортсі посилюються: річний чемпіонат із квідичу скасовують, учням забороняється виходити з гуртожитків і класів без супроводу вчителів. Тим часом Гаррі вдається розкрити секрет порожнього щоденника: Том Редл здатний спілкуватися через нього з тим, хто пише в ньому. Том показує Гаррі сцену з минулого, і той дізнається, що Редл став причиною виключення зі школи Геґріда, звинувативши його в діях, які спричинили загибель однієї з учениць (це, ймовірно, було пов'язано з загадковою магічною істотою, яку він тримав у Гоґвортсі). У цей час Геґріда затримують і відправляють до Азкабану. Скориставшись плащем-невидимкою, Рон і Гаррі відвідують Заборонений Ліс і дізнаються, що істотою, яку Геґрід виростив у юності, був велетенський павук Араґоґ, що не має відношення до нападів на учнів. Незабаром зникає Джіні Візлі. Напис на стіні стверджує, що «її скелет вічно лежатиме у Таємній кімнаті». За допомогою Рона і дівчини-привида Плаксивої Мірти (саме вона була жертвою трагічних подій сорокарічної давності) Гаррі знаходить вхід до Таємної кімнати. Також хлопці змушують професора Локарта (який виявився шахраєм, що стирає спогади чарівникам і привласнює їхні подвиги) піти з ними. По дорозі Локарт намагається врятуватися, стерши пам'ять хлопцям за допомогою поламаної палички Рона, але чари обертаються проти нього самого. Обвал каміння у підземній галереї відділяє Гаррі від Рона з Локартом, і той прибуває до Таємної кімнати сам. У кімнаті Гаррі знаходить непритомну Джіні. Також він зустрічає юнака, який представляється йому Томом Редлом (він є «спогадом»). Гарі дізнається, що Таємну кімнату відкрила Джіні, діючи під впливом Лорда Волдеморта, чиє справжнє ім'я — Том Ярволод Редл (анаграма — «Я Лорд Волдеморт»). Волдеморт заволодів волею Джині за допомогою щоденника, який згодом потрапив до Гаррі. Саме Редл 40 років тому став причиною загибелі Мірти (через що було несправедливо виключено зі школи Геґріда). Витягуючи життєві сили з Джіні, Том Редл набуває могутності й намагається вбити Гаррі, наславши на нього Василіска — велетенського змія, який раніше паралізував учнів. Аж тут прилітає Фоукс, фенікс професора Дамблдора, який приносить Гаррі Сортувальний Капелюх із захованим у ньому мечем Ґодрика Ґрифіндора. Фоукс викльовує очі василіскові, позбавивши його смертельного погляду, а Гаррі вбиває змія мечем. Фоукс також зцілює Гаррі своїми слізьми від поранення отруйним зубом василіска. Схопивши зуб, Гаррі встромляє його в щоденник і знищує Тома Редла. Джині оживає, всі інші паралізовані учні врятовуються, а Геґрід повертається з Азкабану.
Розв'язка:

Дамблдор розганяє сумніви Гаррі стосовно того, чи правильно вчинив Сортувальний Капелюх, призначивши його у Ґрифіндор (адже тільки справжній ґрифіндорець міг би впоратися із мечем Ґодрика). Рон і Гаррі отримують по двісті очок за участь у цій історії, що дає Ґрифіндору змогу вдруге поспіль виграти Кубок Школи. За допомогою Добі Гаррі дізнається, що щоденник Тома Редла було підсунуто Джіні Луціусом Мелфоєм, батьком Драко. Добі зізнається, що є домовим ельфом-домовиком родини Мелфоїв і що він намагався врятувати Гаррі, знаючи про зраду. Вдячний Гаррі повертає напівзнищений щоденник Луціусу, заховавши в нього свою шкарпетку. Луціус кидає щоденник разом зі шкарпеткою в руки Добі, й той розуміє це як традиційний жест дарування одягу господарем, що означає звільнення домовика від служби. Зрозумівши, що Гаррі перехитрив його, розлючений Луціус намагається напасти на хлопця, але звільнений Добі втручається і відкидає колишнього господаря чарами. Луціус залишає Гоґвортс, пообіцявши Гаррі, що на нього чекає такий самий кінець, який спіткав його батьків.
Гаррі Поттер і в'язень Азкабану:
http://img.pslan.com/uploads/bdf5f4414dacbdf288d632b368a839d6.jpg
Тривожні новини:

Роман відкривається описом чергового невеселого літа, яке Гаррі Поттер проводить у своїх названих батьків — родини Дурслі. Одного дня Гаррі випадково підслуховує репортаж у теленовинах про розшук небезпечного втеклого злочинця на ім'я Сіріус Блек. Невдовзі до Дурслів у гості приїздить сестра дядька Вернона Мардж. В одній із розмов вона прикро ображає пам'ять батьків Гаррі, й той, не впоравшись зі своїм гнівом, насилає на неї чари, які змушують тітку Мардж роздутися до велетенських розмірів і злетіти в повітря. Засмучений Гаррі тікає з дому. Сидячи на темній вулиці, він помічає загадкового чорного пса, що стежить за ним з-за кущів. У цей час з'являється «Лицарський автобус» — спеціальний транспорт для мандрівних чарівників, — який відвозить Гаррі на алею Діаґон у паб «Дірявий казан». По дорозі Гаррі дізнається, що Сіріуса Блека звинувачують у вбивстві тринадцятьох осіб одним прокляттям і в підтримці Темного Лорда. У «Дірявому казані» хлопець зустрічає міністра магії Корнеліуса Фаджа, який, на думку Гаррі, прибув повідомити про його виключення з Гоґвортсу через незаконне використання чар. Утім, як на диво, міністерство закриває очі на цей інцидент, більше переймаючись особистою безпекою Гаррі. Зупинившись у пабі на кілька днів перед початком навчального року, Гаррі крім усього іншого чує суперечку між містером Візлі та місіс Візлі щодо того, чи варто попередити хлопця про Блека.
По прибутті до Гоґвортсу Гаррі та його друзі дізнаються про деякі зміни у складі педагогів. Зокрема у школі з'являється новий викладач захисту від темних мистецтв — професор Ремус Люпин, а посаду викладача догляду за магічними тваринами віддано Геґрідові. Під час першого ж заняття Драко Мелфой навмисне дражнить гіпогрифа Бакбика, і той нападає на нього, завдавши йому неважкого пошкодження. Батько Драко Луціус Мелфой подає у міністерство скаргу щодо професійної придатності Геґріда. Також з'ясовується, що Герміона цього року відвідує заняття зі вдвічі більшого числа предметів (деякі з занять навіть відбуваються у той самий час).
Зростання напруги:

Оскільки Сіріус Блек перебуває на волі, в Гоґвортсі патрулюють дементори — подібні на привидів стражники з Азкабану, в'язниці для злочинних магів. Дементори здатні «висмоктувати» з людей емоції радості та щастя. Виявляється також, що вони особливо сильно впливають на Гаррі, який під час контакту з ними чує передсмертний крик своєї матері й навіть непритомніє. Найприкріший випадок стається під час одного з матчів із квідичу, коли нажаханий дементорами Гаррі падає з мітли. Албус Дамблдор зупиняє падіння Гаррі, але його мітла «Німбус 2000» потрапляє у гілля Войовничої Верби, яка нищить її. Після цього інциденту професор Люпин вирішує навчити Гаррі заклинанню «Патронус», яке дозволяє протидіяти дементорам. Тим часом погіршуються стосунки між Герміоною та Роном: через те, що її кіт Криволапик постійно тероризує Ронового ручного щура Скеберса. На Різдво Гаррі отримує найновішу модель мітли «Вогнеблискавка» від невідомого адресанта. Герміона підозрює, що мітлу міг надіслати Блек, наклавши на неї небезпечні чари. Професорка Макґонеґел конфіскує мітлу для ретельного дослідження, і це розлючує Гаррі та Рона, які припиняють розмовляти з Герміоною. За кілька місяців мітлу повертають (жодної небезпеки не виявлено). Хлопці намагаються помиритися з Герміоною, проте з'ясовується, що зник Скеберс, і Рон звинувачує в цьому кота Герміони Криволапика.
Муні, Червохвіст, Гультяй, Золоторіг:

Незадовго до Різдва Гаррі отримує від Фреда і Джорджа Візлі магічний артефакт під назвою «Карта Мародера» (авторами якої були колишні учні Гоґвортса, чиї прізвиська — Муні, Червохвіст, Гультяй і Золоторіг). Карта показує розташування і пересування будь-якої особи в межах Гоґвортса, а також таємні ходи в замку. Скориставшись нею, Гаррі потайки вибирається до села Гоґсмід (він не має права відвідувати його, оскільки Дурслі не дали письмової згоди на це). Сховавшись під плащем-невидимкою він підслуховує розмову викладачів у місцевому пабі, з якої дізнається, що Сіріус Блек був найкращим другом його батьків і його хрещеним батьком (отже після смерті батьків мав би стати його законним опікуном). Поттери обрали його своїм Тайноохоронцем і він, імовірно, розкрив секрет їхнього перебування Волдеморту, що й закінчилося загибеллю подружжя. Згодом Блек вбив друга Поттерів Пітера Петіґру, а також дванадцятьох маґлів, що трапилися при цьому. Під час іспитів із віщування професорка Трелоні впадає в транс і прорікає, що слуга Темного Лорда повернеться до нього тієї ночі. Гаррі та Рон зрештою миряться з Герміоною. Трійця дізнається, що гіпогрифа Бакбика має бути страчено. Під час відвідин Геґріда Рон раптово знаходить Скеберса, який поводиться напрочуд агресивно, кусає його й намагається втекти. Женучись за ним, Рон опиняється коло Войовничої Верби, де на нього нападає великий чорний пес. Пес затягує його разом зі Скеберсом до нори між коріння верби. Гаррі з Герміоною поспішають за ним і через підземний тунель потрапляються до Верескливої Халупи (занедбаної хатини у Гоґсміді, за переказами, населеної привидами). Тут Гаррі стикається з Сіріусом Блеком, який є незареєстрованим (отже нелегальним) анімагом, здатним перетворюватися на тварину (пса) за власною волею. З'являється також професор Люпин, який вистежив їх за допомогою Карти Мародера. Вдершись до халупи, Люпин несподівано обіймає Блека як старого друга. Він зізнається в тому, що є вовкулаком і одним із авторів Карти (іншими трьома були Блек, Петіґру і Джеймс Поттер — останні двоє також були анімагами, що могли перетворюватися на щура і оленя, відповідно). Люпин і Блек пояснюють Гаррі, що щур Скеберс насправді є Пітером Петіґру. Він був слугою Лорда Волдеморта, він зрадив і цим спричинив загибель Лілі та Джеймса Поттерів, він також вбив дванадцятьох маґлів, зробивши Сіріуса винним в усіх своїх злочинах. Оскільки Гаррі не вірить їм, Блек і Люпин змушують Петіґру набути людської форми. Блек розповідає, що дізнався про справжню долю Петіґру та втік з Азкабану, щоб помститися. Разом з Люпином він намагається вбити зрадника, але Гаррі зупиняє їх, вважаючи, що його батько не допустив би, аби його найкращі друзі стали вбивцями.
Порятунок невинних:

У той час як група прямує до замку, сходить повний місяць і Люпин перетворюється на вовкулака. Скориставшись із колотнечі, спричиненої цим, Петіґру тікає. Захищаючи інших, Блек перетворюється на пса. Тяжко поранивши його, Люпин-вовкулак зникає. На Блека насуваються дементори. Гаррі намагається захистити його «Патронусом», але йому бракує магічних сил. У цей час він бачить, як з іншого берега озера з'являється потужний Патронус у формі оленя, що розганяє дементорів. Гаррі впевнений, що йому на поміч прийшов дух його батька. Втім, Сіріуса Блека хапають і відправляють у замок, щоби піддати його процедурі, знаної як «цілунок дементора» (повному висмоктуванню душі).
Герміона відкриває Гаррі свій секрет: професорка Макґонеґел довірила їй пристрій для подорожування в часі, за допомогою якого вона змогла відвідувати вдвічі більше шкільних занять. За підказкою Дамблдора вони з Гаррі повертаються в часі на три години назад і бачать себе самих в розпалі подій минулої ночі. Звільнивши Бакбика, друзі повертаються до Войовничої Верби. Спостерігаючи збоку за сценою нападу дементорів на Сіріуса та себе самого, Гаррі розуміє, що загадкова фігура на протилежному березі, яка врятувала їх, була ним самим. Він вичакловує потужного Патронуса, і дементори розлітаються. Герміона і Гаррі звільняють Сіріуса, який тікає верхи на Бакбику, і повертаються у нормальний плин подій.
Гаррі Поттер і Келих вогню:
http://img.pslan.com/uploads/c871386440f12fe02906d484fe6f1945.jpg
Кубок світу з квідичу:

Четвертий том відкривається сценою, в якій Френк Брайс — доглядач занедбаного маєтку, що колись належав родині Редл — одного вечора помічає світло у вікні порожнього будинку. Піднявшись туди, Брайс підслуховує розмову між Пітером Петіґру (Червохвостом) і Лордом Волдемортом, які замислюють убивство Гаррі. Помітивши Френка, темні чаклуни вбивають його. У цю мить Гаррі прокидається у своєму ліжку з болем у шрамі від сну, в якому бачив щойно скоєне вбивство.
Невдовзі Гаррі вирушає на фінальний матч Кубку світу з квідичу разом із родиною Візлі, Герміоною, кількома дрібними службовцями Міністерства і Седріком Діґорі. Після гри між командами Ірландії та Болгарії у таборі стається паніка, спричинена появою «смертежерів» (темних чаклунів, колишніх прибічників Волдеморта). Трійця головних героїв ховається в ближньому лісі, звідки вони бачать у небі Чорну Мітку — знак Волдеморта. Голова відділу міжнародної магічної співпраці Барті Крав звинувачує Рона, Герміону і Гаррі у створенні Мітки, але після короткого слідства з'ясовується, що чарівна паличка Гаррі зникла та була знайдена Вінкі, домовою ельфинею Кравча. Розлючений, Бартеміус звільняє Вінкі.
Тричаклунський турнір:

Під час традиційного бенкету на початку навчання професор Дамблдор оголошує, що цього року Гоґвортс прийматиме в себе Тричаклунський турнір. Це стародавнє традиційне змагання між трьома головними європейськими школами магії було нещодавно відновлене після тривалої заборони, пов'язаної з небезпекою для життя учасників. Турнір включає в себе три важких завдання і триває цілий рік.
Для вибору учасників з учнів трьох шкіл використовується магічний Келих Вогню. Головна умова — вік учасника («чемпіона») має бути не менше 17 років. Келих обирає: від Гоґвортсу — Седрика Діґорі, від Академії Бобатон — Флер Делякур і від Інституту Дурмстренґ — Віктора Крума, уславленого квідичиста-ловця. Несподівано Келих обирає й четвертого чемпіона — Гаррі Поттера, який навіть не намагався взяти участь і є неповнолітнім. Після наради журі погоджується на таке порушення правил. Ці події спричинюють сварку між Гаррі та Роном, який звинувачує його в шахрайстві.
У підготовці до турніру Гаррі багато допомагає новий викладач захисту від темних мистецтв професор «Дикозор» Муді, колишній аврор. Перше завдання турніру полягає у викраденні золотого яйця з гнізда дракона. Завдяки порадам Геґріда, Муді та Герміони, Гаррі на мітлі пролітає повз дракона і захоплює яйце, заробивши високу оцінку. Побачивши, наскільки небезпечним було завдання, Рон розуміє, що Гаррі не став би шахраювати, і хлопці миряться. Тим часом Герміона, обурена рабським становищем ельфів-домовиків, засновує громадську ініціативу під назвою «Спілка Сприяння Ельфам-Чорноробам Англії» (ССЕЧА).
Настає час традиційного зимового балу, яким завжди супроводжується Тричаклунський турнір. Гаррі планує запросити на нього Чо Чанґ, свою пасію, проте її вже запрошено Седриком. Зрештою Гаррі йде на бал у парі з Парваті Патіл, а Рон — з її сестрою Падмою. Герміону запрошує Віктор Крум, що викликає ревнощі Рона, особливо після того, як його вражає несподівана краса дівчини у бальному вбранні.
Друге завдання передбачає порятунок «чогось важливого» для кожного з чемпіонів, схованого на дні Гоґвортського озера. На поміч Гаррі, який до останньої миті так і знайшов способу протриматися під водою протягом години, приходить Добі, який дає йому «зябророслі», що дозволяють дихати під водою. В глибині озера Гаррі бачить занурених у магічний сон Рона (якого він має врятувати), Чо (її рятує Седрик) і Герміону (врятовану Крумом). Флер, яка має врятувати свою молодшу сестру Ґабріель, не встигає вчасно, і Гаррі піднімає її на поверхню сам, втративши час, але заробивши додаткові очки за «вчинок, який продемонстрував високі моральні якості». Таким чином Гаррі та Седрік ділять між собою лідерську позицію.
Для виконання третього завдання чемпіони повинні пройти через складний лабіринт, наповнений небезпечними перепонами. Невдовзі перед завершальним етапом турніру Гаррі та Віктор Крум стають свідками дивної сцени: сидячи на узліссі, вони бачать, як із лісу виходить містер Кравч у неохайному та збудженому вигляді — незв'язно бурмочучи, він вимагає зустрічі з Дамблдором. Гаррі кидається по допомогу, але, повернувшись, бачить, що Крума приголомшено, а Кравч зник. Чекаючи в кабінеті Дамблдора, Гаррі заглядає у Сито спогадів, в якому містяться спогади директора. З нього хлопець дізнається, що в минулому Барті Кравч засудив до ув'язнення в Азкабані свого сина, Барті-молодшого, смертежера, і також те, що професор Снейп сам колись був смертежером.
Події на кладовищі:

Виконуючи третє завдання, Гаррі та Седрік вдало проходять лабіринт і погоджуються торкнутися Тричаклунського кубка одночасно і поділити між собою перше місце, оскільки вони допомагали один одному в його здобутті. Несподівано для обох, кубок виявляється летиключем, який переносить їх на старе кладовище в Малому Генґелтоні. З темряви з'являється Пітер Петіґру, який несе на руках істоту, схожу на немовля (що виявляється Волдемортом). За наказом Темного Лорда («вбити зайвого») Петіґру вбиває Седріка Діґорі смертельним закляттям, а Гаррі прив'язує до могильного пам'ятника. Взявши кров Гаррі, кістку з могили давно померлого батька Волдеморта і відтявши власну руку, Петіґру виконує дивний ритуал, внаслідок якого Волдеморт відроджується в тілі та відновлює свою магічну міць. Маючи в собі кров Гаррі, він тепер не є чутливим до магії, яка охороняла хлопчика з моменту самопожертви його матері.

Волдеморт відкриває Гаррі, що його поплічник у Гоґвортсі влаштував усе так, щоби Гаррі переміг у турнірі та потрапив на кладовище. Зібравши смертежерів, Волдеморт викликає Гаррі на чарівницьку дуель. Проте смертельне і захисне закляття дуелянтів взаємно нейтралізуються, оскільки палички Гаррі та Волдеморта містять у собі перо того самого фенікса, про що Волдеморт не знав. Під час протистояння з палички Волдеморта виникають відлуння душ вбитих ним людей, включно з Седриком Діґорі, Лілі та Джеймсом Поттерами і навіть маґлом Френком Брайсом. Цим тіням вдається на короткий час стримати Волдеморта, завдяки чому Гаррі встигає схопити тіло Седріка і повернутися назад у Гоґвортс, скориставшись летиключем.
Наслідки:

Щойно Гаррі опиняється перед глядачами турніру, професор Муді забирає його до свого каібінету. Він зізнається, що весь час допомагав йому йти до перемоги. Все це робилося для того, щоби Гаррі торкнувся летиключа і опинився на кладовищі задля реалізації плану відродження Волдеморта. Пояснивши це все, Муді намагається напасти на Гаррі, проте його зупиняють Дамблдор, Снейп і професорка Макґонеґел. Змусивши Муді випити кілька крапель «сироватки правди», запропонованої Снейпом, викладачі дізнаються правду: «Дикозор» є Барті Кравчем-молодшим, який утік з Азкабану і набув вигляду Муді за допомогою багатозільної настійки. Справжнього ж Аластора Муді він протягом кількох місяців тримав у полоні в магічній скрині. Він же вбив свого батька і підкинув у Келих Вогню записку з іменем Гаррі. У цей час для слідства прибуває міністр магії Корнеліус Фадж разом із дементором. Фадж заперечує заяву Дамблдора про повернення Темного Лорда, і перш ніж Барті-молодший встигає повторити свої свідчення, дементор висмоктує його душу.

Дамблдор негайно відновлює діяльність Ордену фенікса і всупереч наказу Міністерства повідомляє учням про справжню причину смерті Седріка Діґорі. Гаррі визнають переможцем у Тричаклунському турнірі. Свій приз (тисячу ґалеонів) він передає Фреду і Джорджу Візлі, щоби вони змогли реалізувати свою давню мрію — відкрити крамницю жартів.
Гаррі Поттер і Орден Фенікса:
http://img.pslan.com/uploads/12ae5237884cce3a46ef949acbcfcf5a.jpg
Початок:

Влітку під час прогулянки на Гаррі та Дадлі раптово нападають дементори. Захищаючи себе і брата, Гаррі використовує заклинання «Патронус». Повернувшись додому він отримує повістку з Міністерства магії, в якій повідомляється про виключення його з Гоґвортсу через незаконне використання чарів. До Дурслів прибувають члени Ордену фенікса, які супроводжують Гаррі до штаб-квартири організації за адресою: Лондон, площа Гримо, 12 (цей будинок належить Сіріусу Блеку). Зустрівши там родину Візлі, Герміону, самого Сіріуса і багатьох інших давно знайомих чарівників, Гаррі дізнається, що Лорд Волдеморт збирає армію для майбутньої війни та намагається заволодіти таємничою «зброєю». Тим часом професорові Дамблдору вдається владнати справу з виключенням Гаррі зі школи, проте на хлопця чекає слухання його справи у Міністерстві. Кілька днів потому Артур Візлі відвозить Гаррі у Міністерство. Під час слухання з Гаррі знімають усі обвинувачення, завдяки свідченням Дамблдора і сусідки Дурслів Арабелли Фіґ (що виявилася сквибкою, яка таємно наглядала за Гаррі, відколи Дурслі взяли його на виховання). Напередодні початку занять у Гоґвортсі Рон і Герміона дізнаються, що їх обрано старостами (це викликає розчарування та ревнощі Гаррі).

На церемонії початку навчального року учням презентують нову викладачку захисту від темних мистецтв, колишню працівницю Міністерства Долорес Амбридж (яка брала участь у слуханні справи Гаррі). Після короткої промови пані Амбридж Герміона робить невтішний висновок, що Міністерство намагається втручатися у справи Гоґвортса. Амбридж в основному займається наглядом і шпигуванням, а захист від темних мистецтв перетворює на марудний теоретичний курс. Невдовзі її призначають на посаду Верховного інквізитора, що означає майже необмежену адміністративну владу. Амбридж застосовує до учнів садистські методи покарань, ретельно і прискіпливо перевіряє рівень компетенції викладачів (в результаті визнавши Геґріда і професорку Трелоні професійно непридатними), виявляє неприховану ворожість до кентаврів та інших «змішаних» істот.

Тим часом Гаррі регулярно бачить моторошні сни, в яких він іде коридором Міністерства магії та намагається відчинити двері до Відділу таємниць. Однієї ночі після такого він бачить, як величезна змія нападає на Ронового батька (спостерігаючи цю сцену з точки зору самої змії). Невдовзі з'ясовується, що містер Візлі дійсно зазнав нападу, проте життя його у безпеці. Гаррі побоюється, що Волдеморт знайшов спосіб проникати в його свідомість. У зв'язку з цим Дамблдор доручає професорові Снейпу навчити Гаррі блокології, мистецтва блокування розуму від стороннього втручання. Проте через взаємне вороже ставлення вчителя і учня, ці заняття швидко припиняються, не давши вагомих результатів. Остаточним поштовхом до припинення спілкування Гаррі з професором стає випадок, під час якого Гаррі зазирає у Сито спогадів Снейпа і бачить у ньому сцену з його юності. У ті часи Джеймс Поттер і його друзі кепкували та жорстоко знущалися з Северуса. Цей епізод дуже негативно вплинув на авторитет покійного батька в очах сина.
Заколот і Дамблдорова Армія:

Для того, щоб протистояти обструктивній кампанії Міністерства, спрямованій проти Гаррі та Дамблдора, Герміона шантажем змушує скандально відому журналістку Ріту Скітер написати позитивну статтю про Гаррі зі свідченнями щодо повернення Волдеморта. Статтю публікує часопис «Базікало», який видає батько Луни Лавґуд, учениці з Рейвенклова. Розлючена Амбридж забороняє «Базікало» в школі, проте часопис таємно розповсюджується, збурюючи хвилю підтримки Гаррі.

Герміона переконує Гаррі влаштувати для учнів Ґрифіндора, Гафелпафа і Рейвенклова нелегальні заняття з практичного захисту від темних мистецтв. Підпільна група отримує назву «Дамблдорова Армія» (ДА) на знак глузування з Міністерства, яке підозрює Дамблдора в намаганні захопити владу за допомогою таємної чарівницької армії. Під керівництвом Гаррі учні опановують прийоми захисної магії. Після останньої зустрічі ДА напередодні різдвяних свят Гаррі залишається наодинці зі своєю давньою пасією Чо Чанґ, сподіваючись отримати від неї привітання, і натомість отримує несподіваний поцілунок. Невдовзі інквізиторський загін Долорес Амбридж (який складається здебільшого з учнів Слизерина) викриває місце зустрічі ДА. Щоби захистити Гаррі та інших учнів від виключення зі школи, Дамблдор заявляє, що сам організував підпільну групу. Коли Амбридж разом з міністром Корнеліусом Фаджем, Персі Візлі, а також аврорами Джоном Долішем і Кінґслі Шеклболтом намагаються затримати Дамблдора, той зникає, врятований своїм феніксом Фоуксом.

Амбридж перебирає на себе обов'язки директора школи, запроваджує ще суворіші правила і звільняє Геґріда. Перед тим як зникнути, Геґрід доручає Гаррі та Герміоні доглянути його брата за матір'ю Велетні|велетня Ґропа, якого він переховує у Забороненому лісі. Фред і Джордж Візлі, які давно вирішили покинути Гоґвортс, влаштовують у школі магічний хаос. Інші вчителі демонстративно саботують свої обов'язки і не допомагають Амбридж навести порядок. Зрештою близнюки залишають школу на своїх мітлах.
Битва у Відділі таємниць:

У черговому видінні Гаррі бачить, як Волдеморт катує Сіріуса у Відділі таємниць Міністерства, проте Герміона підозрює, що це може виявитися пасткою. За допомогою кількох членів ДА Гаррі намагається зв'язатися з Сіріусом через Мережа порошку флу|мережу порошку флу], але Амбридж зупиняє його. Намагаючись вивідати, з ким Гаррі хотів зв'язатися, Амбридж спершу звертається до професора Снейпа по «сироватку правди», але той, натомість, стверджує, що її запаси вичерпано. Гаррі вдається попередити Снейпа про те, що́ він бачив у видінні. Амбридж повідомляє, що саме вона наслала на Гаррі дементорів улітку, намагаючись підставити його та змусити замовкнути. За мить до того, як вона наміряється застосувати щодо Гаррі непрощене закляття «Круціатус», Герміона повідомляє їй, що Дамблдор сховав у Забороненому лісі таємну потужну зброю. Гаррі та Герміона відводять Амбридж до лісу, де вони зустрічають кентаврів. Амбридж необачно ображає їх, і ті, схопивши її, зникають у лісі. Разом із членами ДА Джіні Візлі, Невілом Лонґботомом і Луною Лавґуд друзі вирушають до Міністерства магії верхи на тестралах.

У Міністерстві учні потрапляють у засідку смертежерів. Дівчата і хлопці героїчно захищаються, проте смертежери переважають їх числом і силами. На поміч приходять члени Ордену. Під час битви скляна куля із Відділу таємниць, що містить у собі пророцтво, яке шукав Волдеморт, падає і розбивається, отже пророцтво зникає. Кузина Сіріуса Блека смертежерка Белатриса Лестранж вражає його смертельним закляттям, і той падає у загадкову арку (яка являє собою прохід у світ померлих). Ремус Люпин втримує Гаррі від того, щоб той кинувся слідом за хрещеним батьком.

Всі смертежери потрапляють у полон, окрім Белатриси, яку Гаррі переслідує у вестибюлі Міністерства. З'являється Волдеморт, який атакує Гаррі, проте хлопця рятує Дамблдор. Службовці Міністерства прибувають на роботу, встигаючи помітити, як Темний Лорд разом з Белатрисою Лестранж роз'являються. Корнеліус Фадж визнає факт повернення Волдеморта. Статтю Ріти Скітер передруковує «Щоденний віщун», чим відновлює репутацію Дамблдора і Гаррі.
Тяжка втрата Гаррі:

Дамблдор просить у Гаррі вибачення за те, що приховував від нього певні відомості протягом п'яти років. Він повідомляє йому зміст втраченого пророцтва, яке було зроблене свого часу Сивілою Трелоні:

«Наближається той, хто зможе перемогти Темного Лорда... народжений наприкінці сьомого місяця тими, хто тричі кидав йому виклик... і Темний Лорд позначить його як рівного собі, але він володітиме силою, недоступною Темному Лордові... і хтось один загине від руки іншого, бо разом їм жити не судилося...»

Хтось один - Гаррі або Волдеморт - повинен загинути від руки іншого, «разом їм жити не судилося». Дамблдор також пояснює, що згідно з умовами, вказаними в пророцтві, переможцем Темного Лорда може бути Невіл Лонґботом, який також народився наприкінци липня і чиї батьки також тричі протистояли Темному Лордові. Волдеморт, на думку Дамблдора, вирішив напасти на Гаррі, оскільки той є напівкровним, як і сам Волдеморт (Невіл, натомість, - чистокровний маг), й отже «рівний йому». Також Дамблдор розповідає Гаррі, чому постійно наполягав на тому, щоби хлопець проводив кожне літо в Дурслів. За його словами, після того, як мати Гаррі пожертвувала собою, захищаючи сина, його боронить стародавня магія: доки він перебуває в домі кревних родичів, Волдеморт не зможе завдати йому шкоди. Крім того Дамблдор пояснює, що не зробив його старостою, щоб не переобтяжувати відповідальністю.

В останні дні навчального року Гаррі зустрічається з Майже-Безголовим Ніком і питає його, чи не повернеться Сіріус як привид. Нік заперечує, кажучи, що Сіріус «піде далі», оскільки лише ті, хто боїться смерті, лишаються на землі привидами. Сумуючи за хрещеним батьком, Гаррі розмовляє з Луною Лавґуд, і та ділиться з ним своїми сподіваннями знову побачити покійну матір, яка (разом з усіма померлими) перебуває за таємничою аркою. Гаррі почувається втішеним цим.

У Лондоні на вокзалі Кінґс Кросс Гаррі зустрічають члени Ордену фенікса і родина Дурслів. Дикозор Муді попереджає Вернона Дурслі, що втрутиться, якщо дізнається, що з Гаррі поводяться погано. Разом із дядьком і тіткою Гаррі повертається на Прівіт-драйв 4.
Гаррі Поттер і Напівкровний Принц:
http://img.pslan.com/uploads/e48b191dcfbaa13381616ec1ef234718.jpg


Перед початком навчального року:

Тим часом як Лорд Волдеморт і його поплічники смертежери влаштовують відкритий терор по всій Великій Британії, міністра магії Корнеліуса Фаджа змушують піти у відставку через нездатність опанувати ситуацію в магічному світі. Його наступником стає Руфус Скрімджер. У своєму домі Северус Снейп зустрічається з Нарцисою Мелфой, матір'ю Драко. Незважаючи на недовіру з боку сестри Нарциси Белатриси Лестранж, Снейп присягається «незламною обітницею» забезпечувати захист Драко під час виконання ним секретного завдання від самого Темного Лорда, у випадку ж невдачі, — виконати його самостійно.

Незадовго до початку занять у Гоґвортсі Албус Дамблдор персонально прибуває до будинку Дурслів, щоби забрати Гаррі до школи. Дорогою вони відвідують старого приятеля Дамблдора, колишнього гоґвортського викладача, нині професора у відставці Горація Слизорога, якого директорові вдається, за сприяння Гаррі, переконати повернутися до роботи. Решту канікул Гаррі проводить у «Барлозі», будинку родини Візлі, де також перебуває й Герміона. Батьки дещо невдоволені тим, що Білл Візлі заручився з Флер Делякур, випускницею школи Бобатон, яка брала участь у Тричаклунському турнірі. Натомість в Гаррі з'являється романтичне почуття до Джіні. Незабаром прибувають результати проміжних екзаменів, які учні складали навесні (СОВи). Щоби стати аврорами, Гаррі з Роном повинні скласти випускні іспити (НОЧІ) з настійок, проте їхні СОВи не дозволяють їм продовжувати курс, згідно з вимогами професора Снейпа, отже хлопці змушені покинути цю мрію. Напередодні від'їзду до Гоґвортса, купуючи необхідне начиння на Алеї Діаґон, Гаррі, Рон і Герміона помічають Драко Мелфоя і непомічені йдуть за ним. Їм вдається підслухати загадкову розмову між Драко і власником крамниці «Борджин і Беркс» на алеї Ноктерн: хлопець погрожуючи вимагає від пана Борджина полагодити певну неназвану річ і зберегти іншу. Підозрюючи Драко в тому, що він став смертежером, Гаррі вирішує пильніше стежити за ним у школі.
У Гоґвортсі:

Шкільний рік починається з нових кадрових перестановок: професор Снейп несподівано стає викладачем захисту від темних мистецтв (посада, якої він давно домагався), а зілля і настійки починає викладати новоприбулий професор Слизоріг. Оскільки в Слизорога інша система вимог, Гаррі та Рон отримують можливість відвідувати його заняття. Слизоріг позичає хлопцям старі примірники підручника «Прогресивна методика зіллєваріння», оскільки вони не купили собі нових. Примірник Гаррі (колишній власник якого підписався як «Напівкровний Принц») наповнений рукописними позначками, завдяки яким Гаррі вдається досягти великих успіхів у предметі. Слизоріг нагороджує його пляшечкою настійки «фелікс феліціс», яка приносить талан.

Протягом року напади смертежерів на чарівників і маґлів тривають. Окрім того, у Гоґвортсі стається кілька подій, імовірно пов'язаних із цими атаками. Під час відвідування Гоґсміда Ґрифіндорська учениця Кеті Белл зазнає серйозних ушкоджень, торкнувшись заклятого намиста (ймовірно під дією «Імперіусу»). Під час другого випадку Рон випиває отруєний мед (що призначався Дамблдору). Гаррі рятує друга, давши йому безоар (камінь-протиотруту), про який також довідався з підручника Напівкровного Принца. Хвилювання пов'язані з цим випадком призводять до примирення між Роном (який певний час зустрічався з ґрифіндоркою Лавандою Браун) і Герміоною (чиї стосунки з Віктором Крумом стали причиною ревнощів Рона). Тим часом Гаррі розуміє, що його почуття до Джіні є справжніми, хоча вона й зустрічається у цей час із Діном Томасом.
Горокракси:

Протягом цілого року Дамблдор проводить із Гаррі індивідуальні заняття, під час яких вони, користуючись ситом спогадів збирають інформацію про минуле Волдеморта. Дамблдор доходить висновку, що Волдеморт розділив свою душу на шість фрагментів і сховав у шістьох магічних предметах, знаних як «горокракси » (сьомий фрагмент залишився в його тілі), що дало йому змогу стати безсмертним. Два горокракси вже було знищено раніше: щоденник Тома Редла — це зробив Гаррі на другий рік навчання в Гоґвортсі (див. «Гаррі Поттер і таємна кімната») і перстень Ярволода Ґонта (діда Волдеморта) — його знищив сам Дамблдор.

Одного дня Гаррі застає Драко Мелфоя плачучим у туалеті. Між хлопцями зав'язується магічна бійка, в результаті якої Гаррі використовує вичитане в підручнику Напівкровного Принца закляття «Сектусемпра» (що завдає опонентові важких тілесних пошкоджень). Професор Снейп рятує Мелфоя. Він вимагає у Гаррі підручник, але той дає професорові примірник Рона. Відбуваючи покарання, Гаррі пропускає фінальний матч із квідичу (цього року його обрали капітаном команди), проте Ґрифіндор завойовує кубок. Під час святкування Гаррі виказує своє почуття до Джині, несподівано поцілувавши її. Вони починають зустрічатися.

Гаррі повідомляє Дамблдору про підозрілу поведінку Мелфоя, проте директор заспокоює його, переконуючи в тому, що цілковито довіряє Снейпові. Пізніше Гаррі дізнається від професорки Трелоні, що саме Снейп передав Волдемортові пророцтво про народження Гаррі, і це, зрештою, призвело до загибелі його батьків. Незважаючи на це, упевненість Дамблдора у вірності Снейпа лишається непорушною. За той час Дамблдорові вдалося з'ясувати, де знаходиться ще один горокракс. Він просить Гарі допомогти здобути його. Доручивши Ронові, Герміоні, Луні, Невілу та Джині патрулювати у коридорах, доки він і Дамблдор будуть відсутні, й залишає їм настійку «фелікс феліціс». Гаррі з Дамблдором являються у таємну печеру, де ціною важких випробувань їм удається знайти горокракс — медальйон Салазара Слизерина. Щоби витягнути медальйон із зачарованої чаші, Дамблдорові доводиться випити загадкову рідину, в яку занурений горокракс, і це завдає нищівного удару життєвим силам професора.
Битва на Астрономічній вежі:

Повернувшись у Гоґсмід Гаррі з Дамблдором бачать ЧорнаМітку Волдеморта (знак, що в тому місці скоєно вбивство) в повітрі над Гоґвортсом. Позичивши мітли у шинку, вони приземляються на Астрономічну вежу, де стикаються з Драко. Дамблдор паралізує Гаррі, який ховається під плащем-невидимкою, за мить до того, як Драко роззброює директора. Хлопець повідомляє, що напади, які сталися в школі, були організовані ним. Також він установив у Гоґвортсі щезальну шафу, через яку смертежери пробралися всередину. Втім Дамблдор з'ясовує, що Волдеморт змусив Драко до всіх цих учинків, погрожуючи вбити його рідних.

У той час як члени Ордену фенікса і Дамблдорової Армії б'ються зі смертежерами у замку, декілька з них піднімаються на вежу і наказують Драко завершити свою місію, вбивши Дамблдора. Хлопець вагається. З'являється Снейп, і ослаблий Дамблдор звертається до нього з незрозумілим благанням. Снейп вражає директора смертельним закляттям. Підкинуте в повітря тіло Дамблдора зникає за муром. Гаррі звільняється від паралізчуючого закляття і кидається в погоню за Снейпом і Драко, яким удається вчасно вибігти за межі території школи і роз'явитися. Взявши з рук професора медальйон Слизерина, Гаррі розуміє, що він несправжній. Усередині лежить записка, залишена тим, хто викрав справжній горокракс (цей маг підписався ініціалами «Р.А.Б.»).

Навчальний рік переривається через смерть і похорон директора. Тимчасово школу очолює Мінерва Макґонеґел, а професор Слизоріг заступає Снейпа на посаді вихователя Слизерину. Розходяться чутки, що, у зв'язку з убивством Дамблдора, школу буде закрито. Гаррі вирішує покинути навчання і присвятитися пошукові решти горокраксів. Рон і Герміона зголошуються допомогти йому. Стосунки з Джині здаються Гаррі небезпечними для неї, тому він припиняє їх. Книга завершується запрошенням на весілля Білла і Флер і приємним очікуванням Гаррі «останніх світлих днів разом із друзями».
Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії:
http://img.pslan.com/uploads/86a3c477ff0c78bf7b69968a32e9b4b8.jpg
Останнє літо:

Лорд Волдеморт і його спільники планують зненацька захопити Гаррі Поттера під час його відльоту з магічно захищеного помешкання Дурслів під охороною членів Ордена фенікса. Крім того Волдеморт розшукує нову чарівну паличку, яка могла би подолати у двобої паличку Гаррі. Члени Ордена, користуючись багатозільною настійкою, перетворюються на шість копій Гаррі. Не зважаючи на складні конспіративні заходи, смертежери атакують їх на шляху до безпечного місця, внаслідок чого Джордж Візлі втрачає вухо, а сова Гедвіґа і Дикозор Муді гинуть.

У будинку родини Візлі «Барлозі» міністр магії Руфус Скрімджер зустрічається з Гаррі, Роном і Герміоною, щоби передати їм залишені у спадок речі Албуса Дамблдора: Рон отримує світлогасник, а Герміона — дитячу книжку «Казки барда Бідла». Гаррі має отримати меч Ґордика Ґрифіндора і золотий снич, упійманий ним у першому в його житті матчі з квідичу, проте Міністерство конфіскує меч через його велику історичну цінність. Не зрозумівши призначення цих предметів, друзі роблять припущення, що вони допоможуть їм у пошуках горокраксів.
Початок пошуків:

У «Барлозі» святкують весілля Білла Візлі та Флер Делакур, під час якого прибуває патронус Кінґслі Шеклболта і оголошує про смерть міністра Скрімджера і захоплення влади Волдемортом. Рятуючись від смертежерів, Гаррі, Рон і Герміона роз'являються до маґлівського кафе на Тотенгем-корт-роуд у Лондоні. Там вони стикаються з іншою групою смертежерів (як з'ясовується пізніше, причиною цього стало табу, накладене на ім'я Волдеморта: ця магія дозволяє смертежерам миттєво дізнаватися місцезнаходження будь-кого, хто вимовить ім'я). Трійці вдається сховатися у будинку, що належав Сіріусу Блеку (за адресою: площа Гримо 12), де раніше знаходилася штаб-квартира Ордену фенікса і який тепер перейшов у власність Гаррі.

Переховуючись там Гаррі доходить висновку, що таємничим чарівником, який викрав медальйон Салазара Слизерина і залишив записку з ініціалами «Р.А.Б.», був брат Сіріуса Реґулус Арктур Блек. Герміона пригадує, що бачила медальйон під час прибирання у будинку (описаного в книзі «Гаррі Поттер і Орден фенікса»). Друзі з'ясовують, що медальйон спершу забрав домовий ельф Блеків Крічер (саме він за наказом свого хазяїна Реґулуса поклав його у чашу в печері; натомість, Реґулус Блек загинув після того, як здобув горокракс). Пізніше медальйон був викрадений Манданґусом Флетчером, який згодом передав його Долорес Амбридж в якості хабара. Трійця проникає в Міністерство магії та здобуває медальйон, проте внаслідок цього рейду порушуються чари Довіри, що боронили будинок Блеків, і друзям доводиться рятуватися, розз'явившись далеко за місто.

Вони оселяються у наметі, захищеному чарами. Одної ночі їм вдається підслухати розмову групи ґоблінів, їх приятеля Діна Томаса та батька Німфадори Тонкс Теда, які стверджують, що конфіскований Міністерством меч Ґрифіндора є підробкою. Друзі вирішують знайти справжній меч, адже саме він, на їхню думку, здатний знищити горокракси. У цей час Рон, розчарований тривалою бездіяльністю, залишає друзів. У пошуках меча Герміона з Гаррі відвідують Ґодрикову Долину, де мало не потрапляють у пастку, зіткнувшись із Волдемортовою змією Наджіні. Під час утечі Герміона випадково ламає чарівну паличку Гаррі.

Для убезпечення від смертежерів, друзі регулярно змінюють місце свого табору. Коли вони зупиняються у Діновому лісі, Гаррі зустрічає патронуса у формі лані, що приводить його до замерзлого ставка, на дні якого лежить справжній меч Ґрифіндора. Намагаючись витягнути його, Гаррі мало не гине, задушений ланцюжком медальйона=горокракса, що висить у нього на шиї, проте його рятує Рон, якого привів до табору світлогасник Дамблдора. Рон знищує медальйон мечем. Він також попереджає про табу, накладене на ім'я Волдеморта: тепер ним користуються так звані «хапуни», що полюють за нагородами, призначеними за впійманих маґлородців.
Смертельні реліквії:

Троє друзів відвідують Ксенофілія Лавґуда, батька Луни, і дізнаються, що загадковий символ, який неодноразово зустрічався їм, є емблемою трьох стародавніх артефактів, відомих, як «смертельні реліквії»: бузинової чарівної палички, воскресального каменя і плаща-невидимки. Цими предметами, як стверджує легенда, володіли три брати Певерелли: Кадмус, Антіох та Іґнотус. Також з'ясовується, що Луну було викрадено через опозиційне спрямування часопису «Базікало», який видає її батько. Сподіваючись повернути Луну, Ксенофілій викликає смертежерів, але друзі встигають зникнути. Ксенофілія ув'язнено в Азкабані.

Після того, як Гаррі випадково промовляє ім'я Волдеморта, друзі потрапляють до рук хапунів. Підозрюючи, що вони захопили Поттера і сподіваючись отримати нагороду, хапуни відводять трійцю до маєтку Мелфоїв, де ті зустрічаються з Луною, Діном Томасом, Олівандером і Ґрипхуком. Волдеморт у цей час відсутній, оскільки займається пошуками бузинової палички у Східній Європі. Побачивши серед речей полонених меч Ґрифіндора, Белатриса Лестранж, налякана тим, що вони проникли до її сховища у банку Ґрінґотс , катує Герміону, намагаючись вивідати подробиці. На порятунок приходить Добі, який являється у підвалі та вилучає звідти Луну, Діна й Олівандера. На шум з'являється Пітер Петіґру. Він намагається втримати Гаррі, але той нагадує йому про те, що врятував його життя (див. Гаррі Поттер і в'язень Азкабану). Відпустивши Гаррі Петіґру гине, задушений власною срібною рукою, яку вичаклував для нього Волдеморт взамін тій, що Петіґру відрізав для відродження хазяїна. Гаррі та Рон кидаються нагору, щоби врятувати Герміону. Рон роззброює Белатрису, а Гаррі заволодіває паличкою Драко. Повторно являється Добі й забирає друзів з собою до котеджу «Мушля», де живуть Білл і Флер, проте Белатриса встигає кинути в ельфа ножем, вбивши його.

У «Мушлі» Олівандер підтверджує факт існування бузинової палички, а також пояснює, що палички завжди переходять у власність того, хто вбив або роззброїв попереднього її власника. Також Олівандер робить важливе зауваження: незважаючи на те, що бузинова паличка є непереможною, ця властивість не розповсюджується на того, хто володіє нею. Поведінка Белатриси переконує друзів у тому, що у її сховищі в банку Ґрінґотс знаходиться інший горокракс. Скориставшись допомогою Ґрипхука, вони здобувають чашу Гельґи Гафелпаф, але втрачають меч Ґрифіндора, разом з яким Ґрипхук зникає.

Тим часом Волдеморт викрадає бузинову паличку з гробниці Дамблдора, вірячи в те, що вона допоможе йому перемогти Гаррі. Дамблдор здобув паличку внаслідок двобою з темним чаклуном Ґріндельвальдом, другом своєї юності. Від Белатриси Волдмеорт дізнається, що чашу Гельґи Гаффелпаф викрадено, і завдяки ментальному зв'язку з ним, Гаррі дізнається, що наступний горокракс знаходиться у Гоґвортсі.
Битва у Гоґвортсі:

Трійця прибуває у Гоґсмід, де Еберфорт Дамблдор допомагає їм пробратися у Гоґвортс. Повернення Гарі вселяє бойовий дух в учасників Дамблдорової Армії, які готуються прийняти бій зі смертежерами (хоча цей не входило до планів Гаррі).

Гаррі повідомляє всім про неминучий напад Волдеморта і розпочинає пошуки горокракса. На думку Луни Лавґуд ним має бути втрачена діадема Ровени Рейвенклов. У спільній залі Рейвенклову вона і Гаррі стикаються з Алектою Керроу, якф негайно сигналізує про небезпеку Волдемортові. Друзів рятує професорка Макґонеґел, яка також попереджає всіх викладачів школи про підготовку до битви. Побачивши чорну мітку, директор Снейп зникає зі школи. Гаррі пригадує, що бачив діадему в «кімнаті на вимогу». Тим часом Герміона знищує чашу Гафелпаф зубом василіска, здобутим у Таємній кімнаті. У «кімнаті на вимогу» на друзів нападають Драко Мелфой, Креб і Ґойл. Креб активує потужні чари «зложар», які знищують горокракс і його самого, не завдавши шкоди іншим.

Знову проникнувши у свідомість Волдеморта, Гаррі приводить друзів у Верескливу халупу, де вони стають свідками сцени вбивства професора Снейпа Темним Лордом за допомогою Наджіні (на думку Волдеморта, внаслідок цього він має стати повноцінним володарем бузинової палички). Помираючи, Снейп передає Гаррі спогади, переглянувши які, той дізнається, що професор завжди був і залишався вірним Дамблдорові (в чому важливу роль відіграло пронесене ним через усе життя нерозділене кохання до Лілі Поттер). Смертельно вражений прокляттям, що містилося в перстені Ярволода Ґонта, Дамблдор наказав Снейпові вбити самого себе, Дамблдора, вибравши для цього стратегічно вдалий момент: завадивши тим самим здійснити це вбивство Драко Мелфою за наказом Волдеморта. Снейп також прислав до Гаррі патронуса, що вказав йому на місце знаходження меча Ґрифіндора (через кохання до Лілі його патронус набув тієї ж форми, що патронус матері Гаррі – срібної лані). Зі спогадів також з'ясовується, що останнім горокраксом є сам Гаррі: він має загинути для того, щоб Волдеморта було знищено.

Змирившись зі своєю долею, Гаррі вирушає в Заборонений ліс, до табору Темного Лорда (ніхто, крім Невіла цього не помічає). Дорогою йому вдається відкрити заповіданий Дамблдором золотий снич і виявити в ньому воскресальний камінь, останню зі смертельних реліквій . За допомогою каменя хлопець викликає духи померлих батьків, Сіріуса і Ремуса Люпина, які супроводжують його на шляху до смерті. Волдеморт вражає Гаррі смертельним закляттям.

Хлопець приходить до тями у загадковому місці, схожому на інтер'єр вокзалу Кінґс-Кросс, не впевнений, живий він чи мертвий. З'являється Дамблдор, який пояснює, що Волдемортів горокракс всередині Гаррі було знищено. За словами професора, скориставшись кров'ю хлопця для свого відродження, Волдеморт нездатний вбити його самого. Гаррі також бачить можливу остаточну долю Темного Лорда: понівечене плачуче немовля, якому «вже ніщо не допоможе».

Гаррі повертається до життя, проте вдає мертвого. Волдеморт наказує Нарцисі Мелфой пересвідчитися в тому, що хлопець загинув. Утім Нарциса, побачивши, що Гаррі живий, повідомляє Волдемортові неправду, сподіваючись, що Гаррі допоможе їй знайти і врятувати Драко. Полонений Геґрід відносить Гаррі до замку як трофей Волдеморта. Прибічники Гаррі приголомшені. На Невіла, який намагається протистояти йому, Волдеморт вдягає Сортувальний капелюх, підпаливши його.

Атака кентаврів і велетнів на мить відвертає загальну увагу. Невіл витягає з капелюха меч Ґодрика Ґрифіндора і стинає голову Наджіні, знищивши тим самим останній наявний горокракс. Бій зі смертежерами триває, до нього приєднується все більше магів, зокрема Молі Візлі, яка перемагає Белатрису. Тим часом Гаррі виступає на останній двобій з Волдемортом: хлопець збагнув, що саме він є володарем бузинової палички (після того, як Драко Мелфой роззброїв Дамблодора на Астрономічній вежі, паличка перейшла до нього; згодом же її власником став Гаррі, відібравши її у Драко під час утечі з маєтку Мелфоїв). Волдеморт знову вражає Гаррі смертельним закляттям, проте воно повертається на нього самого і знищує його.

Серед загиблих: Фред Візлі, Ремус Люпин, Німфадора Тонкс і Колін Кріві. Після битви Гаррі повідомляє портретові Дамблдора, що залишить плащ-невидимку собі, але не шукатиме загублений у лісі воскресальний камінь. Натомість бузинову паличку він повертає до гробниці директора, і якщо Гаррі помре природної смертю, її сила зникне. Перед цим Гаррі використовує всемогутність бузинової палички, щоби полагодити власну, зламану.
Епілогї:

Дев'ятнадцять років потому. Гаррі одружений із Джині Візлі, вони мають трьох дітей: Джеймс названий на честь батька Гаррі, Албус Северус — на честь двох покійних директорів Гоґвортсу, Лілі — на честь матері. Рон одружився з Герміоною, у них двоє дітей: Роуз і Хьюго. Обидві родини зустрічаються на вокзалі Кінґс-Кросс, проводжаючи дітей до школи (маленький Албус їде вперше, через що дуже занепокоєний). Ненароком вони помічають, як 19-річний похресник Гаррі Тедді Люпин (син покійних Ремуса і Тонкс) цілується з Вікторією Візлі (дочкою Білла і Флер) в одному з купе. Також Гаррі бачить Драко Мелфоя з дружиною (її ім'я, згідно з інформацією, поданою на веб-сайті Джоан Роулінґ, — Асторія Ґрінґрасс) і сином Скорпіусом; Мелфой стримано вітає Гаррі кивком голови і відвертається. Із розмов з'ясовується, що Невіл викладає в Гоґвортсі гербалогію і досі є близьким другом Гаррі. Гаррі заспокоює Албуса, який побоюється призначення у Слизерин. Він каже синові, що один з його тезків — Северус Снейп — належав до Слизерину і був найсміливішим з усіх, кого знав Гаррі. Крім того, додає батько синові, Сортувальний капелюх завжди враховує вибір самого сортованого. Роман завершується словами: «Шрам не болів уже дев'ятнадцять років. Все було добре.»


Гаррі Поттер: передісторія:
http://img.pslan.com/uploads/7ee7a6d5986b84fdc71689d6b1207626.jpg

Гаррі Поттер: передісторія — це твір Джоан Ролінґ з довжиною в 800 слів, написаний у 2008 році на листівці спеціально для продажу на благодійному аукціоні при підтримки мережі книжкових магазинів Waterstone's. Листівка з текстом була продана 11 червня 2008 року а за £25000. У той же день текст історії був опублікований в інтернеті.
Сюжет:
Сіріус Блек і Джеймс Поттер, втікаючи на мотоциклі від переслідуючого їх поліцейського автомобіля, повертають у вузький провулок між будинками, в кінці якого виявився глухий кут. Автомобіль також заїжджає в цей провулок і, таким чином, підлітки виявились затиснутими між стіною і поліцейською машиною. Сержант Фішер і поліцейський Андерсон вилазять з машини та висувають мародерам звинувачення у перевищенні швидкості, їзді на мотоциклі без шолому та у спротиві арешту. Несподівано в провулку з'являються три фігури на мітлі, Сіріус і Джеймс промовляють якесь закляття, яке піднімає машину на диби, а трійцю залишає без свідомості. У наступну мить Сіріус і Джеймс відлітають на мотоциклі, залишивши розгублених поліцейських.


Коментарі й додатки:

В одному з інтерв'ю після виходу книги авторка повідомила додаткові подробиці долі головних і другорядних персонажів:
*Гаррі став аврором, пізніше був призначений головою відділу в Міністерстві магії. Він зберіг летючий мотоцикл Сіріуса, який полагодив для нього Артур Візлі, але втратив здатність говорити парселмовою (після знищення фрагменту душі Волдеморта, який перебував у ньому).
*Джіні Візлі певний час грала у квідич за команду «Holyhead Harpies», згодом покинула спорт, зайнявшись вихованням дітей, і зрештою стала провідним спортивним кореспондентом «Щоденного віщуна».
*Рон Візлі працював у крамниці «Відьмацікі витівки Візлі» разом із Джорджем. Згодом став аврором, як і Гаррі.
*Герміона знайшла своїх батьків в Австралії та повернула їм пам'ять. Спершу працювала у Відділі нагляду за магічними істотами Міністерства: на цій посаді домоглася значного покращення умов життя ельфів-домовиків. Пізніше перейшла до Відділу магічного права, де сприяла скасуванню низки законів, що обмежували права нечистокровних магів. Також вона єдина з трійці головних героїв завершила повний семирічний курс навчання в Гоґвортсі.
*Стосунки Дамблдора з Ґрідельвальдом носили гомоеротичний характер
*Джордж Візлі продовжує тримати крамницю жартів. Одружився з Анджеліною Джонсон і має двох дітей: Фреда (названого на честь загиблого брата) і Роксанну.
*Луна Лавґуд присвятилася пошукам дивних і незвичних створінь. Зрештою одружилася з Рольфом, онуком відомого натураліста Ньюта Скамандера (згадується в книзі «Фантастичні тварини і де їх шукати»). У подружжя народилися близнята Лоркан і Лісандр. Батько Луни продовжує видавати популярний часопис «Базікало».
*Фіренце було прийнято назад у громаду кентаврів, які визнали його сприяння і допомогу людям за шляхетність.
*Долорес Амбридж було заарештовано і ув'язнено в Азкабані через злочини проти маґлородців.
*Чо Чанґ одружилася з маґлом.
*Невіл Лонґботтом одружився з Ганною Еббот, яка стала новою власницею «Дірявого казана»

Певних змін також зазнав магічний світ у цілому:
*Кінґслі Шеклболт став міністром магії. Персі Візлі працює під його керівництвом на високій посаді. Серед реформ, запроваджених новою адміністрацією, є те, що в якості вартових Азкабану більше не використовуються дементори. В цілому світ став більш «світлим і сонячним». У реформуванні Міністерства важливу роль відіграли Гаррі, Рон і Герміона.
*Гоґвортський гуртожиток Слизерин став більш демократичним і більше не приймає лише чистокровних магів. Проте за ним збереглася дещо «темна» репутація.
*Прокляття, що лежало на посаді вчителя захисту від темних мистецтв, зникло зі смертю Волдеморта. У Гоґвортсі нині викладає постійний професор. Кілька разів на рік лекції з цього предмету читає Гаррі.
*Гаррі повідомив широкому загалу про справжню долю професора Снейпа, повністю виправдавши його. Втім його портрет не з'явився серед інших директорів Гоґвортсу, адже він передчасно покинув свій пост.


Про автора:

http://img.pslan.com/uploads/7209b5d91f8213f630d9da2a8d9667ff.jpg


Джоанн Кетлін Роулінг народилася 31 липня 1965 в Чиппінге, Содбері, Глостершир, Англія. Єдина її сестра Ді, та сама Ді, ім'я якої значиться в епіграфі до сьомої книги, народилася на два роки пізніше – в 1967.   «Письменницька кар'єра» маленької Джоанн почалася в п'ять років – вона написала казку «Кролик» і дуже любила перечитувати її батькам. Саме фантастичний мир з дитинства займав Джоанн.  Поки Кетлін підростала, її батьки встигли двічі змінити місце проживання – що, проте, не позначилося на самій Джоанн. Її здатність швидко адаптуватися до зміни обстановки відзначають багато друзів.   У Брістоле поряд з сім'єю Роулінг жила сім'я з прізвищем, яке багато років опісля прогримить на весь світ, – їх сусідами були Поттери. За доброту і чуйність цього сімейства Джоанн віддячить їм пізніше. Черговий переїзд в Тутшилл до Глостершир здійснився, коли Джоанн виконалося дев'ять.   Роулінг ходила в початкову школу в Тутшилле, а пізніше - у Вуденськую (Wyedean) загальноосвітню школу. Роулінг (у далекому майбутньому) описує себе як боязку, веснянкувату дівчинку без натуральних атлетичних умінь, але з величезною любов'ю до літератури, дуже схожу на Герміону в книзі про Гарі Поттере. Саме з себе Роулінг списала образ Гермионы-задаваки. Кращим шкільним іншому Джоанн був Сіна Харріс. Рон Уїзлі з книг про Гарі Поттере у великій мірі заснований на нім.  У Сіна був синьо-білий форд Англія, в якому Сіна і Джоанн любили їздити по сільській місцевості. У Джоанн були дуже щасливі спогади, пов'язані з цією машиною і у Уїзлі в Таємній Кімнаті така сама модель машини.
Пізніше, коли вона закінчила навчання у Вуденськой школі, вона поступила в Університет Ексетерський (Exeter). Тут Роулінг вивчала французький (батьки дуже хотіли, щоб їх дочка володіла двома мовами і стала секретарем; сама ж (Джоанн) описує себе як гіршого секретаря: дуже не організованого, вона все більше і більше захоплювалася і була неуважна на ділових зустрічах, фактично записуючи ідеї історії замість того, що б робити замітки).
Ідея про Гарі Поттере прийшла до Джоанн абсолютно несподівано. Вона їхала в потягу манчестер – Лондон. Під час цієї подорожі вона виразно уявила собі Гарі. З собою у неї не було ніяких матеріалів, що “писали”. І коли вона зійшла з потягу, в її думках була безліч ідей, вона було в стані ейфорії. Як тільки з'явилася можливість, вона почала записувати все, що встигла придумати; згодом ці накидання зібралися в книги.
Батьки Кетлін зустрілися і полюбили один одного на вокзалі Кинг-крос, тому цей вокзал займає ключове місце в книгах про Поттере.   Коли Роулінг було 26 років, вона переїхала до Португалії викладати англійську мову.   Роулінг багато раз цитувала і говорила, що їй подобалося бути вчителем англійського; часто викладаючи в другій половині дня і вечорами, вона була вільна і писала вранці. Це був період, коли вона почала працювати над історією про чарівника.
У Португалії Роулінг зустріла журналіста і вийшла за нього заміж, її дочка Джесіка народилася в 1993. Незабаром після народження її дочки брак закінчився розлученням, і Роулінг з маленькою дитиною переїхала до Едінбургу, до Шотландії, так що Дж До  була ближче до своєї молодшої сестри Ді. Протягом цього часу Роулінг вирішила не тільки закінчити її “чарівний” роман про Гарі Поттере, але і опублікувати його. Часто вона писала в кафе і ресторанах, де її дочка і вона могли залишатися в теплі, поки писався роман. Мова йде про ресторані (кафе) Николсона в Едінбургу, який Джоанн часто відвідувала. На фото - її коханий віддалений столик, в куточку, де вона написала безліч своїх ранніх робіт. Майже 5 років зайняло у Джоанн написання першої книги і твердження до публікації. Роулінг представила мир Гарі Поттера в найдрібніших подробицях. На фото - одна із сторінок заміток з алфавітним списком персонажів. Вона описувала процес написання книг, як редагування і збір інформації. Маса докладних витоків інформації промирі Гарі Поттера, яка не з'являється в книгах. Так само Джоанн зробила достатньо малюнків персонажів і сцен, як вона представляла. Цей малюнок показує Хагріда і Профессора Дамблдора під час розміщення маленького Гарі на Бірючинном Проїзді. Роулінг дали грошову винагороду від Шотландської Ради Мистецтв, яка, врешті-решт, нагородила її орденом для закінчення книги. Коли вона була завершена, Роулінг, після декількох відмов, продала роман Гарі Поттер і Філософський Камінь видавництву Блумсмері (Bloomsbury) в СК за еквівалент майже $4,000.
Крістофер Літтл, агент Джоанн, пояснював, як важка було для Джоанн перша публікація. Літературні експерти оголошували крупнішим публіцистичним експертам, що Гарі Поттер буде не успішним проектом, забракувавши роман. Джоанн описує свої відчуття коли  їй подзвонив Крістофер Літтл, щоб сказати, що книга не викликає відторгнення у видавництва Блумсмері. Це був один з кращих моментів в її житті.
2 Для змісту себе і своїй дочці Роулінг починає працювати вчителем французького. Опісля декілька місяців Артур А Льовайн /Изд. Схоласт (Scholastic) купило права на першого Гарі Поттера, і Роулінг отримала достатньо грошей, чтобв кинути викладання і писати весь час. Артур Льовайн запропонував ціну $105,000, щоб отримати має рацію для публікації.   Після публікації книги видавництвом Дитячих Книг Блумсмері в червні 1997 не пройшов багато часу перед тим, як Роулінг визнали важливим новатором. Нагороди, премії і хороші відгуки швидко збільшувалися (у кількості) для обох: і Гарі Поттера, і Роулінг. У 1997 книга виграла Британську Книжкову Премію (TBBA) «Дитяча Книга Року» і «Smarties Prize».
Видавана в США, у Вересні 1998, книга була перейменована і випушена в світло Артуром А Льовайном / Видавництво Схоласт, з новим заголовком «Гарі Поттер і Чарівний Камінь». Роулінг швидко написала продовження, «Гарі Поттер і Таємна Кімната», реліз відбувся в липні 1998 в СЬК, і в червні 1999 в США. Негайне успішне продовження, «Гарі Поттер і В'язень Азкабана», було випушено в світло в Липні і Вересні, в СЬК і США, у вказаному порядку. До її здивування і захоплення, Роулінг стала дуже відомою в світі, коли перші три частини її книжкової серії для дітей “Гарі Поттер” зайняли три перші позиції в Нью-йоркському списку бестселерів. (Цікаво відзначити, що книги добилися подібного успіху і в СЬК)
Влітку 2000 Роулінг отримувала дохід, як повідомляють, близько $400 мільйонів доларів за перші три книги Гарі Поттера, який було продано близько 30 мільйонів копій і перекладено 35 мов. Її четверта книга відомої серії, озаглавлена «Гарі Поттер і Кубок Вогню», продалася до 1 млн. копій, з первинним тиражем 5,3 млн.
Через неймовірний успіх в списку бестселерів, Нью-Йорк Таймс вирішили ввести список бестселерів для дитячих книг, який нехтуватиме домінуючим чинником Гарі Поттера в сучасному списку бестселерів Нью-Йорк Таймс.   26 Грудня 2001 Джоанн вийшла заміж за доктора Неіла Мюррея (Dr Neil Murray) на таємній церемонії, в новому будинку Джоанн в Будинку Киллічейсси (Killiechassie) Аберфелді (Aberfeldy)   Публікація п'ятої книги Джоанн, Гарі Поттер і Орден Фенікса відбулася 21 червня 2003. Шоста ж книга вийшла в світ 16 липня 2005.
Кіно-кампанія Wаrner Bros.купила права на екранізацію всього Гарі Поттера.  Сьома книга за перших 24 години продажів зібрала стільки грошей, скільки Роулінг не отримала ще за всю серію – видавництва ще місяць друкували додаткові тиражі – попит перевершив всі найсміливіші очікування.  На сьогоднішній день Джоанн Кетлін Роулінг – найбагатша людина Великобританії. Навіть Англійська Королева володіє меншим бюджетом – така слава Гарі Поттера.
В майбутньому Джоанн обіцяє випустити «Енциклопедію», в якій опише історію після 7 книги, пояснить деякі магічні парадокси і розкриє декілька таємниць.  Випущена обмеженим тиражем (7 книг) книга «Казки Барда Біддля» була дарована семеро кращим друзям Кетлін, серед яких, – її сестра Ді. Восьмий екземпляр був проданий на аукціоні, гроші з продажу пішли на добродійність.Личная оценка: 10 из 10
Скриншоты[Скриншот №1] - Гаррі Поттер (серія романів)(7книг) / Harry Potter (series of novels) (2002-2008)  [Скриншот №2] - Гаррі Поттер (серія романів)(7книг) / Harry Potter (series of novels) (2002-2008)  [Скриншот №3] - Гаррі Поттер (серія романів)(7книг) / Harry Potter (series of novels) (2002-2008)
РаздающийПоследний раз был здесь 511d 03:00:04 назад
Размер14.10 MB (14,788,114 байт)
Добавлен2011-09-18 01:04:27
Скачан26 раз

Комментарии

 1. 1
  Не в сети DanieL - Super User (2011-09-18 01:14:20) upload 3.725 TB, download 528.49 GB, 7.22
  Оце то бомба! Дякую велике!
 2. 2
  Не в сети ZeroPooL - Books (2011-09-18 10:18:32) upload 3.077 TB, download 1.360 TB, 2.26
  DanieL писал
  Оце то бомба! Дякую велике!

  Нема за що!Читай українською - будь УКРАЇНЦЕМ!!!
 3. 3
  Не в сети svyazzz - Super User (2011-09-21 12:43:18) upload 10.453 TB, download 1.866 TB, 5.60
  "Гарри Поттер и загадочное движение рукой". новое название для новой книги автору.
 4. 4
  Не в сети qwertyif - Super User (2013-01-01 10:51:01) upload 9.430 TB, download 1.437 TB, 6.56
  А англійською де можна почитати???
Всего 4 на 1 страницах по 10 на каждой странице.

vkontakte Last.fm Twitter Одноклассники P.S.Lan
reklama
Загрузка...