Привет, друг!!!

  • Если что-то не получается
  • Алексей (Skype)
  • katafalk555
  • Помощь по форуму
  • 473868046 Женя
  • Общие вопросы
  • Татьяна (QIP)
  • User ID: tarantinka3
загрузка...

Джон Рональд Руэл Толкин - Сборник книг(9книг) (1985-2003)

КнигиСкачать: Джон Рональд Руэл Толкин - Сборник книг(9книг) (1985-2003)

Проверен
Рейтинг0
              
Обложка
Джон Рональд Руэл Толкин - Сборник книг(9книг) (1985-2003)
Описание
Информация о книге
Название: Сборник книг
Жанр: легенда, миф, фантастика
Автор: Джон Рональд Руэл Толкин (J. R. R. Tolkien)
Издатель: Х.: Фолио
Страна: Украина
Год: 1985-2003
Язык: Украинский
Страниц: >1000
Формат файла: docx, fb2

Описание:

«Володар перснів» (The Lord of the Rings)  — епічний роман у жанрі «фентезі», написаний філологом та професором Оксфордського університету Дж.Р.Р.Толкіном. Оповідь почалася як продовження до попередньої роботи Толкіна, «Гобіт», але згодом розвинулась у набагато більшу історію. Її було написано поетапно між 1937 та 1949 роками, істотну частину — протягом Другої світової війни. Роман є другим у світі бестселером, кількість проданих примірників якого перевищила 150 млн.
Назва книжки стосується головного антагоніста оповіді, Темного Володаря Саурона, який в ранню епоху створив Єдиний Перстень, щоб керувати іншими Перснями Влади і зрештою використати їх як зброю для завоювання і підкорення цілого Середзем’я. Оповідь починається в спокійному Ширі — землі гобітів, що немало нагадує англійську сільську місцевість, а далі розгортається в північно-західному Середзем’ї, описуючи перебіг Війни за Перстень з точки зору її героїв, а саме гобітів Фродо Беґінза, Семвайза Ґемджі, Меріадока Брендібака і Переґріна Тука, а також їхніх основних союзників та супутників: Араґорна, Боромира, Ґімлі, Леґоласа і Ґандалфа.

Список книг:

Володар Перснів(пер. Аліна Немірова):
http://img.pslan.com/uploads/61ed82675b2d5b0c7e3706f31d022769.jpg

Володар Перснів - Хранителі Персня:

Пролог


Перстень Всевладдя
У пролозі розповідається про гобітів, їх звичаї, звички, державний устрій, життя вцілому. А також згадується історія знаходження персня Більбо Беггінсом, що описана в книзі «Гобіт, або Мандрівка за Імлисті гори» («Гобіт, або Туди й Назад»).

Сюжет:

Гобіт Більбо Беггінс збирається відсвяткувати своє 111-річчя та 33-річчя племінника Фродо, що мешкає у нього після смерті батьків. До речі, гобіти стають повнолітніми саме у 33 роки. На свято запрошена майже вся Гобітанія. Прибуває і старий знайомий гобіта Гендальф. Посеред промови Більбо непомітно одягає Перстень і стає невидимим. Тепер він вирушає до Рівенделу, де живуть ельфи, а перстень залишає племіннику у спадок. Гендальф дізнається, що це саме той Перстень, яким володів Саурон (втілення Зла). Це Перстень Всевладдя, який потрапив до істоти на ім'я Горлум, що володіла ним півстоліття. Але Горлум загубив його і той був знайдений Більбо. Фродо має вирушити до Рівенделу, де править ельф Елронд, який має вирішити, що робити з Перснем. Фродо вирушає в подорож, коли йому вже 50 років. Разом з ним вирушають його садівник Сем Гемджі та друзі Перегрін Тук і Меріадок Брендібак. У лісі вони зустрічають ельфів на чолі з Глором, що бажають їм успіхів. Та на них вже чигають небезпеки. По дорозі їм зустрічається кілька Чорних Вершників Саурона, а біля річки проти них виступає Дід-Верба. Від нього їх рятує Том Бомбадил, який також показує їм подальший шлях. Згодом Том знову рятує їх, тепер вже від мертвих з могильників. У містечку Брі вони знайомляться з Арагорном, що стає їх поводирем. Чорні Вершники викрадають коней, та друзі вирушають разом з поні Біллом. Їх вороги знову наздоганяють їх на руїнах Амон-Сул, де ранять Фродо у плече моргульським клинком. Наздоганяючи Фродо через річку Чорні Вершники втрачають коней, яких топить, збунтувавши річку, Елронд. Фродо прибуває в Рівендел, де його чекає Гендальф і виліковує Елронд.

У Рівенделі відбувається рада, на якій вирішують, що Перстень має бути знищений у горнилі вулкану Ородруїну (Вогняна гора). Перстень буде нести «Братство персня», яке складається з Фродо, Сема, Мері, Піппіна, Арагорна, майбутнього короля Гондору, Гендальфа, могутнього мага, Боромира, сина намісника Гондору, ельфійського принца Леголаса та гнома Гімлі, сина Глойна, що був у дорозі з Більбо. В цей час перековують меч короля Андріл, його отримує Арагорн. Більбо дарує небожу свій меч Жало та кольчугу з мітрилу. Спершу шлях простягається через підземне царство гномів Морію, адже над нею їм не дав пройти поплічник Саурона маг Саруман, хоча і тут їм довелося перемогти озерне чудовисько та вовкулак. Там відбувається бій з орками, тролями та вогняним демоном балрогом, який падає з мосту разом з Гендальфом, і обоє гинуть. Далі Братство потрапляє у Лоріен до ельфів Галадріелі. Вона показує Фродо можливе майбутнє, і він хоче віддати перстень їй, але вона відмовляється. У дорогу вона дарує Арагорну піхви для меча та брошку-орла, Піппіну і Меррі — срібні пояси, а Боромиру золотий з топазами; Леголас отримав нові сагайдак та стріли, Сем — землю Лоріену та мотузку, Гімлі — пасмо Галадріелі; а Фродо вона подарувала Ельфійський Світильник. Також мандрівники отримали лембас, ельфійський хліб, та маскувальні накидки. Вони вирушили на човнах по річці Андуїн. Але не було серед них згоди: Боромир вважав, що Перстень треба везти в Гондор, але з ним не погоджувався Фродо. Тоді той спробував забрати Перстень, та Фродо став невидимим і втік. Доки інші його шукали, орки схопили Піппіна і Мері. Боромир намагався їх захистити та загинув. А Фродо вирішив піти у Мордор сам, але до нього приєднався Сем Гемджі. Арагорн, Гімлі та Леголас прибули запізно, тому вирішили рятувати Мері та Піппіна. Братство було знищене.
Володар Перснів - Дві Вежі:

У творі описується продовження подій Третьої Епохи Середзем'я.
Сюжет:


Шолом Рохірріма
Арагорн, шукаючи Фродо, раптом чує бойовий ріг Боромира і поспішає на допомогу. Він знаходить того помираючим, всього в стрілах. Боромир повідомляє, що намагався забрати у Фродо Перстень, але той втік; як несподівано напали орки та викрали Піппіна і Меррі. Боромир просить Арагорна захистити Мінас Тіріт та помирає, а його тіло відправляють по річці до рідного міста на човні. Тепер починається триденне переслідування орків Арагорном, Гімлі та Леголасом. Тим часом на Урук-Хай нападають вершники Рохану Рохірріми та вбивають їх усіх, а гобітам вдається втекти. Вони потрапляють у ліс Фангорн, де зустрічають ентів - велетнів схожих на дерева. Їх голова Деревобород скликає раду, щоб вирішити, чи друзі гобіти, чи ні. Отож, енти вирішують йти війною на Сарумана, що почав винищення лісу. Арагорн, Гімлі та Леголас зустрічають вершників Еомера і ті розповідають їм, що знищили всіх орків Углука. Слідопит Арагорн знаходить сліди, що ведуть до лісу, де гобітів вже неможливо буде відшукати. Проте тут вони зустрічають білого мага. Вони спершу вирішують, що це Саруман, але той виявляється Гендальфом. Вони кажуть, що він загинув у битві з Балрогом, та Гендальф відповідає, що відродився, як Гендальф Білий. Разом вони вирушають до столиці Рохану - Едорасу. Там Гендальф позбавлює короля Теодена впливу Сарумана через магію та Гріми Солодкоязикого, того виганяють з Рохану. Війська Рохану вирушають у Гельмову Западину, до фортеці Хорнбург. Там проходить жорстока битва з орками Сарумана, що змушує останніх тікати, та їх добивають союзники ентів хуорни. Армія Теодена вирушає до Ізенгарду, фортеці Сарумана. Там з'ясовується, що її вже захопили енти, Саруман та Гріма всередині вежі. Гобіти приєднуються до друзів, адже вони теж тут. Гріма викидає з вікна палантір і його вирішує роздивитись Піппін, але через камінь його допитує Око Саурона. Після цього Гендальф з гобітом вирушають до Мінас-Тіріту. Наближається війна.

Вершник Рохану - Рохіррім
Фродо і Сем продовжують шлях до Вогняної гори, щоб знищити Перстень. Вони захоплюють у полон Горлума і той обіцяє їм провести їх до Брами Мордору, тому що таємно сподівається повернути собі Кільце. Фродо не каже навіщо їм у Мордор. Сем не довіряє Горлуму, а от Фродо співчуває. Вони долають шлях через болота і потрапляють до мети - Брами, але Горлум не дає їм пройти у неї. Він обіцяє показати їм таємний шлях на плато Горгорот. І вони повертають до Ітілієну, де зустрічають південних найманців Саурона зі слонами. На тих нападає загін гондорців на чолі з братом Боромира Фараміром. Він бере у полон гобітів і довідується про Перстень та їх мету. Фарамір повідомляє про смерть брата і відпускає їх, але він схвильований через те, що Горлум хоче провести їх по проходу Кіріт-Унгол. Горлум же сподівається, що там гобітів вб'є павучиха Шелоб, а Перстень залишиться йому. Група потрапляє у гори, де Шелоб нападає на них і жалить Фродо. Сем вважає, що той мертвий, забирає Перстень і йде до Мордору, але раптом чує розмову орків, що знайшли Фродо. Вони кажуть, що він лише паралізований, і забирають його в свою вежу, а Сем залишається ззовні.
Володар Перснів - Повернення короля:

Сюжет:

Прапор Еленділа
Гендальф та Піппін прибувають до міста Мінас Тіріт, над яким нависає загроза нападу військ Мордору. Піппін розповідає наміснику Денетору, що його син Боромир загинув, коли захищав його з другом, Меррі Брендібаком. Після розповіді Денетор приймає гобіта до себе на службу. Гобіт отримує уніформу вартового. В цей час до міста прибуває Фарамір, молодший син Денетора. Він доповідає про орди орків, що йдуть з Мордору. Батько ж відправляє його на смерть, захищати Осгіліат. Там весь загін гондорського капітана гине, а сам він тяжко поранений. Намісник же вирішує, що його син мертвий і хоче спалити себе разом із ним. Він наказує воїнам не захищатись, адже почалась облога міста, тому що збожеволів. Король Рохану Теоден повертається до столиці Едорасу, а Арагорн, подивившись у палантір, збирається йти на Дорогу Мертвих, де планує залучитись підтримкою привидів клятвовідступників, що живуть у скелі. Ельфи Елладан та Елроїр, сини Елронда, приносять прапор Еленділа. З цим прапором та мечем Арагорна привиди його послухають. Теоден збирає всіх воїнів, які тільки є в Рохані і вирушає на допомогу Гондору. Вони скорочують шлях через ліс дикунів Ган-Бурі-Гана, що їм допомагають, і потрапляють на поле битви. Вони вступають у бій, коли вже пробита брама Мінас-Тіріту тараном Грондом. Війська Мордора очолює Король-Відьмак з Ангмару. Під його керівництвом південні та східні воїни з Хараду, орки та гобліни з Мордору, тролі з плато Горгорот та назгули, привиди Персня. У розпалі бою він перемагає короля Теодена (той гине під вагою свого коня), але його вбивають принцеса Еовін та Меррі. В цей час прибуває піратська армада, що на боці орків. Але ті помічають, що на щоглі майоріє прапор Еленділа. Арагорну, Гімлі та Леголасу з Армією Мерців вдається захопити піратські кораблі, знищивши піратів; і вони привозять війська Арнору та рабів, захоплених піратами Умбару, а також ельфів Рівенделу. Військо Мордору вщент знищене. Гендальфу і Піппіну вдається завадити загибелі Фараміра, але сам намісник себе спалює. Фараміра та Еовін згодом зцілює Арагорн, це доводить те, що він і є справжній король. Тепер Арагорн вирішує відволікти Око Ворога та почати облогу Чорної Брами Мордору. Це дасть змогу Фродо і Сему прослизнути непоміченими до Вогняної гори, щоб знищити Перстень. Він збирає семитисячне військо з усіх уцілілих та йде в наступ.

Сем визволяє Фродо з вежі орків, де ті знов побились з гоблінами і вони вирушають до Вогняної гори у вбранні орків. Їм доводиться долучитись до одного ворожого загону, що прямує до Брами, але потім вони втікають. Гобіти добираються нарешті до мети, але в самому кратері вулкану Кільце бере гору над Фродо і він надягає його на палець.
Саурон

Та Горлум на нього нападає і відкушує палець разом з Перснем. Але він не втримується на ногах і падає у магму. Перстень знищений. Всі башти орків руйнуються, а вони самі гинуть у тріщинах та в лаві. Двох друзів рятують велетенські орли, друзі Гендальфа. Так закінчується Третя Епоха Середзем'я. Відбувається коронація та одруження Арагорна з Арвен, донькою Елронда.Знову росте Біле Дерево. А гобіти повертаються додому. Але тут з'ясовується, що Гобітанія під контролем родича Фродо та Сарумана. Той намагається вбити Фродо, але гине сам. Його вбиває його служник Гріма Солодкоязикий, хоч смерть не оминає і його.Битва виграна. За допомогою землі Лоріену, що подарувала Сему Галадріель, той відроджує зруйновану Гобітанію. Меррі та Піппін отримують у своє правління землі Бакленду і Тукбарроу, а Сем одружується з Розі Коттон. У них народжується донька Еланор. Проте Фродо непокоять рани. Тому він разом з Більбо, Гендальфом та ельфами відпливає у невмирущий край, Аман, що на заході. Він залишає своєму садівнику дописати книгу. Сем повертається додому. Книга завершується його словами: "Що ж, ну от я і повернувся".
Гобіт, або Мандрівка за Імлисті гори:
http://img.pslan.com/uploads/5c750a0f5edfb407b8da4879ffd13f97.jpg

Сюжет:
Одного разу чарівник Ґандалф завітав до добропорядного гобіта Більбо Беггінса (варіанти перекладів: Торбінс, Злоткінс) і позначив його помешкання символом, який значив, що тут мешкає досвідчений викрадач, який шукає роботу. Через цей знак до нього згодом завітали гноми: Торін Дубощит (варіанти перекладу: Дубовий Щит, Оукеншильд), Балін, Двалін, Філі, Кілі, Біфур, Бофур, Бомбур, Дорі, Норі, Орі, Оїн і Глоїн. Вони розповіли, що вирушають за скарбом діда й батька Торіна Трора і Траїна, захованим у горі Еребор і під охороною дракона Смауга (варіант перекладу: Смог). Ґандалф мав карту. Гномам і чарівникові ж вдалося вмовити Більбо піти з ними, хоч він не хотів і не вмів того, що від нього вимагалося.

Уп'ятнадцятьох вони вирушають у довгу подорож. Дорогою їм зустрічаються ельфи Елронда, і їхній правитель підказує їм шлях. Але попереду на них чекає багато небезпек. Спершу вони потрапляють у полон до трьох тролів: Берта, Тома і Вілла, але Ґандалф перемагає їх розумом, рятуючи компанію. Втікаючи від розлючених грозою велетнів, мандрівники ховаються в печері. Там їх захоплюють у полон гобліни, але гноми вбивають ватажка своїх ворогів, Великого Ґобліна. У печерах Більбо відстає від комапанії і знаходить Перстень із чудовою властивістю: надівши його, можна ставати невидимим. В потемках печери він зустрічає дивну істоту— Ґолума, яка хоче його зжерти. Готуючись до нападу, Ґолум розпочинає гру в загадки з Більбо, і Більбо перемагає, але Ґолум, а саме він загубив Перстень, здогадується, що той у Більбо, і починає готитву за гобітом. Більбо щастить утекти, як від Ґолума, так і від ґоблінів, і врешті відшукати гномів. Це підносить його в очах супутників, які раніше йому не дуже довіряли. Однак погоня за мандрівниками продовжуєтья—до гоблінів приєднуються вовки-варґи. Врятуватися пощастило тільки з допомогою велетенських орлів. Ґандалф приводить шукачів до перевертня-ведмедя Беорна, у якого вони дістають коней, щоб доїхати до Лихоліссі. Тут Ґандалф їх залишає і їде у своїх справах, на поєдинок із Некромантом.

У Лихоліссі гобіту доводиться рятувати гномів від величезних павуків. Бомбур падає в Чорну річку і засинає. А згодом гноми стають в'язнями лісових ельфів Трандуїла. Гобіт знову визволяє своїх друзів, і вони всі разом нарешті дістаються до Озерного міста, де їх спершу приймають як героїв. Знайшовши вхід до печери, гноми посилають Більбо всередину. Там Більбо заводить розмову з драконом. Розлючений Смауг вилітає, щоб знищити Озерне місто, але його вбиває лучник Бард (варіант перекладу: Берд). Гноми потрапляють у скарбницю, де Більбо отримує свою частку: кольчугу з мітрилу та золото. Тут він знаходить великий коштовний камінь, якого шукає Торін, не бажаючи нікому віддавати його, але гобіт лишає його собі.

Гору беруть в облогу люди Озерного міста і лісові ельфи, які теж прагнуть частини скарбів. Торін викликає на допомогу свого родича Даїна. Щоб запобігти війні Більбо потай віддає камінь людям і зустрічає Ґандалфа. Той прибув, щоб попередити всіх про навалу ґоблінів та варґів. Торін, дізнавшись про вчинок Більбо, дуже сердиться на гобіта. Розпочинається фінальний бій. На допомогу гномам прибувають гноми Даїна, Беорн та орли. Більбо пропускає битву тому, що йому в голову потрапляє камінь. У бою гинуть Торін, Філі та Кілі. Нарешті битва виграна. Скарб ділять чесно, і всі повертаються додому. Тут на гобіта чекає несподіванка—скотиставшись зникненням Більбо, його родичі Лякошель-Беггінси відкрили аукціон з продажу його майна. Після повернення гобіта додому до нього почали погано ставитись, але він став багатшим.

Книга закінчується візитом до оселі Більбо Ґандалфа та Баліна. Повечерявши, вони закурили люльки, і Більбо вимовив: «Ось і добре».
Сільмарілліон(пер. Дмитро Кузьменко):
http://img.pslan.com/uploads/955b49375f92deedc423b31174dccbdb.jpg

Сюжет:
Збірка міфічних творів Дж. Р. Р Толкіна, яку було видано посмертно його сином Крістофером Толкіном у 1977 році. У ній розповідається про створення Ілуватаром Аінурів, Еа, Арди й Дітей Ілуватара (ельфів і людей). Події, що розгортаються в збірці "Сильмаріліон" передують подіям трилогії "Володар перснів".
Діти Гуріна (пер. Катерина Оніщук):
http://img.pslan.com/uploads/339b986c58b1d54c5be37528161eff9e.jpg

Сюжет:
Твір, який щойно тепер опублікував син автора — Крістофер Толкін, — описує трагічну долю Туріна та Ніенор. Над ними тяжіє страхітливе прокляття Морґота — жахлива помста їхньому батькові за небажання скоритися волі Темного Володаря. Сумної розв'язки не уникнути навіть завдяки співчуттю ельфів, власній відвазі чи перемозі над драконом Ґлаурунґом. Утім, навіть безнадійна, боротьба все-таки має сенс — як запорука перемог у майбутніх битвах зі злом, що їх Дж. Р. Р. Толкін описав у інших творах — «Гобіті» й «Володарі Перстенів».
Повість про Араґорна й Арвен (пер. Терн Ерегвен):
http://img.pslan.com/uploads/3d1cfb6e7b09be3aac77c0602440e9df.jpg
Сказання з Небезпечного Королівства (збірка) (пер. Катерина Оніщук):
http://img.pslan.com/uploads/8efb1a7ab6ea452658b4336f8619e28a.jpg
Сюжет:
Це найбільш повне зібрання знаменитих коротких оповідей Дж. Р.Р.Толкіна. П’ять історій, написаних так само майстерно та вишукано, як і улюблений багатьма «Гобіт», витворюють дивовижний світ, який не хочеться покидати: іграшковий песик Роверандом, подорожуючи на Місяць та в морські глибини, знаходить нових друзів і вчиться не ображати чарівників; Фермер Джайлз із Гема, ненароком прогнавши лихого велетня, змушений удавати із себе героя і ставати до бою з драконом Хризофілаксом; у Пригодах Тома Бомбадила йдеться про фантастичні мандри старого веселуна й про знайомства з гобітами, принцесами, гномами та тролями; Ковалю з Великого Вуттона випало проковтнути чарівну зірку, яка стає його перепусткою у Дивокрай; а Листок пана Дрібнички — це все, що залишилося у цьому світі від досконалого дерева маленького художника, котрого, як і всіх нас, чекала довга неуникна подорож. Ці історії доповнено есеєм «Про чарівні історії», де викладено теоретичні засади творчості славетного автора «Володаря Перстенів» і «Сильмариліона», передмовою Тома Шиппі — письменника і дослідника літературного спадку Толкіна — та пречудовими ілюстраціями Алана Лі. Усе це підносить книгу до рівня непересічної події для всіх шанувальників справжнього мистецтва слова.

Про автора:
http://img.pslan.com/uploads/4c3d58f2fe7fc5e904f007d08f2fb080.jpg
Джон Ро́нальд Руэл То́лкин (англ. John Ronald Reuel Tolkien; МФА [dʒɒn ˈrɒnld ˈruːəl ˈtɒlkiːn]; 3 января 1892 — 2 сентября 1973) — английский писатель, лингвист, филолог, наиболее известен как автор повести «Хоббит, или Туда и обратно», трилогии «Властелин Колец» и их предыстории — романа «Сильмариллион».

Толкин был оксфордским профессором англосаксонского языка (1925—1945), английского языка и литературы (1945—1959). Католик по вероисповеданию, вместе с близким другом К. С. Льюисом состоял в литературном обществе «Инклинги». 28 марта 1972 года Толкин получил звание командора Ордена Британской империи от королевы Елизаветы II.

После смерти Толкина его сын Кристофер выпустил несколько произведений, основанных на заметках и неизданных рукописях отца, в том числе «Сильмариллион». Эта книга вместе с «Хоббитом» и «Властелином колец» составляет единое собрание сказок, стихов, историй, искусственных языков и литературных эссе о вымышленном мире под названием Арда и его части Средиземье. В 1951—1955 годах для обозначения большей части этого собрания Толкин использовал слово «легендариум» (англ. Legendarium).

Многие авторы писали произведения в жанре фэнтези и до Толкина, однако из-за большой популярности и сильного влияния на жанр многие называют Толкина «отцом» современной фэнтези-литературы, подразумевая, главным образом, «высокое фэнтези».


Личная оценка: 10 из 10

Скриншоты[Скриншот №1] - Джон Рональд Руэл Толкин - Сборник книг(9книг) (1985-2003)  [Скриншот №2] - Джон Рональд Руэл Толкин - Сборник книг(9книг) (1985-2003)  [Скриншот №3] - Джон Рональд Руэл Толкин - Сборник книг(9книг) (1985-2003)
РаздающийПоследний раз был здесь 306d 17:22:10 назад
Размер18.21 MB (19,097,968 байт)
Добавлен2011-09-19 00:37:40
Скачан45 раз

Комментарии

Комментариев нет.

vkontakte Last.fm Twitter Одноклассники P.S.Lan
reklama
Загрузка...